Politinė reklama administruojama LVŽS
kandidato į Europos Parlamentą Bronio Ropės.
Ar jums yra tekę susidurti su situacija, kai Lietuvoje ir kitoje ES šalyje buvo parduodama vienodai ar labai panašiai supakuota prekė tuo pačiu pavadinimu, bet jos sudėtis ir kokybė skyrėsi?

Taip

Ne

Niekada neatkreipiau į tai dėmesio.

K. Simson kandidatūra į Europos komisares kelia nerimą dėl Lietuvos saugumo

Europos Komisija (EK) nekels sąlygų Baltarusijai prieš paleidžiant reaktorių ištaisyti ES streso testuose išvardintus branduolinio saugumo trūkumus, o avarijų atveju Lietuvai žadama teikti pagalbą. Tokia yra kandidatės į EK energetikos komisares pozicija Astravo atominės elektrinės klausimu.

Klausymų metu EP Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos (ITRE) komitete kandidatė į EK nares K. Simson, atsakydama į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Europos Parlamento nario Bronio Ropės klausimą, kokių konkrečių žingsnių ji ketina imtis, kad Baltarusija ištaisytų saugumo trūkumus, prieš paleisdama branduolinį reaktorių, teigė, kad ES teiks gaires ir finansinę paramą trečiose šalyse statomų atominių elektrinių saugumo trūkumų pašalinimui, o paraleliai – paramą Lietuvai, kad ji pasirengtų branduoliniam incidentui.

Astravo atominė elektrinė statoma pažeidžiant ESPO konvenciją. Baltarusija ir elektrinę statanti Rusijos kompanija „Rosatom“ ignoruoja ES streso testų rezultatus, kurie išryškino ženklius branduolinės saugos trūkumus.

„Černobylyje taip pat saugumo bandymai buvo atlikinėjami tik po branduolinio reaktoriaus paleidimo. Tai ir buvo pagrindinė katastrofos priežastis, – pabrėžė B. Ropė. –  K. Simson išsakyta pozicija – tai šokiruojantis atsitraukimas nuo dabartinės Komisijos pirmininko išreikšto solidarumo su Lietuva, kuris teigė, kad tai yra ne tik Lietuvos, bet visos Europos klausimas. Panašu, kad iki 2025 m., kol bus sinchronizuoti elektros tinklai su kontinentine Europa, nebus imtasi jokių priemonių užkirsti saugumo ir aplinkosaugos reikalavimų neatitinkančiose atominėse elektrinėse pagamintos elektros importą iš trečiųjų šalių. Liūdna žinia Lietuvai, Baltarusijos žmonėms ir ES piliečiams, kad K. Simson kandidatūros tinkamumą ITRE komitetas patvirtino“, – teigė europarlamentaras.

„Tikiuosi, kad visi kolegos iš Lietuvos, taip pat atstovą ITRE komitete turintys Europos liaudies partijos (EPP) nariai konservatoriai, Lietuvoje deklaruojantys savo pasipriešinimą Astravo elektrinės statyboms, veiks iš tiesų nuosekliai ir padės įtikinti naują EK laikytis Lietuvos saugumui palankios pozicijos, dėl kurios jau buvome įtikinę kadenciją bebaigiančią EK. Tik bendrų veiksmų ir aktyvumo dėka galime pasiekti rezultatų bei užtikrinti Lietuvos saugumo interesus“, – pripažįsta B. Ropė.

Vaizdo įraše – EP nario B. Ropės ir kandidatės į EK nares K. Simson diskusija.
EP nario biurai ir atstovai visoje Lietuvoje
Vilnius
+370 5 2077821,
vilnius@rope.lt

Kaunas
+370 673 81231,
ruta@rope.lt

Alytus
+370 671 32034,
zita.valiuniene@gmail.com

Marijampolė
+370 671 13018,
audriusbfg@gmail.com

Telšiai
+370 610 09137,
remdaiva@gmail.com

Tauragė
8 677 64721
+370 601 23038
taurage@rope2014.lt
Briuselis
+32(0)2 28 45384,
bronis.rope@europarl.europa.eu
milda.joksaite@europarl.europa.eu

Panevėžys
+370 674 61982,
panevezys@rope.lt


Klaipėda
+370 674 51078,
j.klaudija@gmail.com

Ignalina
+370 687 54250,
siaudinis.henrikas@gmail.com