Už reglamentų, kuriais nustatomos ribojamosios priemonės, taikymą atsako pirmiausia ES valstybės narės – atsakė ES Taryba ir Europos Komisija į oficialią Europos Parlamento nario Bronio Ropės užklausą dėl sankcijų sanatorijai „Belorus“.
„Į mane kreipėsi Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas bei Seimo narys Zenonas Streikus su prašymu pateikti ES institucijoms klausimą dėl taikomų sankcijų sanatorijai „Belorus“ pagal ES reglamentą teisėtumo, – teigia B. Ropė. Kaip Europos Parlamento narys turiu tokią teisę teikti Europos Komisijai prioritetinius klausimus, į kuriuos atsakoma raštu. Taigi į mano užklausą atsakymus pateikė ES Taryba, kuri, visų pirma, ir inicijavo reglamentą dėl ES sankcijų, bei Europos Komisija.“
ES Tarybos ir Europos Komisijos atsakymuose pažymima, kad už reglamentų, kuriais nustatomos ribojamosios priemonės, taikymą atsako pirmiausia ES valstybės narės. ES Taryba savo atsakyme informuoja, kad sanatorija „Belorus“ nėra įtraukta į asmenų ir subjektų, kuriems taikomos ribojamosios priemonės, numatytos Tarybos reglamente dėl Baltarusijai taikomų ribojamųjų priemonių, sąrašą. Tačiau pažymima, kad nacionalinės kompetentingos institucijos gali įvertinti, ar Lietuvoje esančios sanatorijos „Belorus“ arba Jūrmaloje veiklą vykdančios sanatorijos „Belorusija“ lėšas ir ekonominį turtą kontroliuoja į sąrašą įtrauktas asmuo ir ar lėšų išmokėjimas ar ekonominių išteklių perdavimas šioms įmonėms laikytinas netiesioginiu galimybės naudotis ekonominiais ištekliais suteikimu į sąrašą įtrauktam asmeniui.
Su EP nario B. Ropės pateiktu klausimu ir minimais ES institucijų atsakymais galite susipažinti čia: Europos Komisijai pateiktas klausimas, ES Tarybos atsakymas, Europos Komisijos atsakymas.