Darbas Europos Parlamente visų pirma turi būti reikalingas Jums, Lietuvos žmonėms, atliepiantis Jūsų poreikius, problemas ir kasdienybę. Todėl pradėjęs darbuotis EP, priėmiau sprendimą likti gyventi Lietuvoje, savo gimtojoje Ignalinoje – į posėdžius Briuselyje ir Strasbūre skraidyti, o likusį laiką skirti susitikimams su įvairių Lietuvos kampelių gyventojais, kad neatitrūkčiau nuo jų rūpesčių, kad galėčiau su jais pasidalinti naujienomis iš Europos Parlamento bei pasitarti dėl prioritetinių darbų.
Praeita savaitė buvo dosni susitikimais su žmonėmis.
Šįkart kartu su savo padėjėja Daiva Puplauskiene lankiausi Šiaulių rajono savivaldybėje, kur susitikau su gyventojais ir ūkininkų bendruomene. Turiu pripažinti, kad susitikimas su Šiaulių krašto ūkininkais nebuvo lengvas, tačiau itin produktyvus. Krašto žemdirbius neramina tiesioginių išmokų, ekologinių schemų, daugiamečių pievų atstatymo, turto mokesčio, degalų kainų ir regionų problemos.
Girdžiu ūkininkus ir puikiai suprantu jų problemas – juk ilgą laiką buvau vienintelis europarlamentaras iš Lietuvos, kuris dirbo Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete. Tiek šioje kadencijoje, tiek praeitoje kryptingai dirbau, kad tiesioginės išmokos žemdirbiams būtų suvienodintos, ūkininkai galėtų gauti tvarias ir pastovias pajamas iš savo veiklos, teikiau pasiūlymus pieno krizės suvaldymui ir daugiamečių pievų problemai spręsti. Esu dėkingas Šiaulių rajono savivaldybės darbuotojams – mero patarėjai Ritai Žadeikytei, vicemerui Eimantui Kirkučiui, savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjui Mindaugui Gedvilai ir administracijos direktoriui Gipoldui Karkleliui bei visiems, kurie surengė prasmingą susitikimą ir suteikė galimybę su žemdirbiais bei rajono gyventojais aptarti jų aktualijas.
Kuršėnų meno mokykloje susitikau su gausia jaunųjų menininkų bendruomene. Kuršėnų meno mokykla, prieš tai buvusi muzikos mokykla, veikia jau 58-us metus, siūlydama muzikos ir dailės ugdymo programas, trunkančias nuo 1 iki 8 metų. Minėtose programose gali mokytis įvairaus amžiaus vaikai ir netgi suaugusieji. Žaviuosi muzika, literatūra ir daile, todėl buvo nuostabu diskutuoti su šios mokyklos auklėtinais apie jų mokslus, tobulėjimą ir žinias. Su kūrybingais Kuršėnų mokyklos mokiniais kalbėjome apie tvarumą, rūšiavimą ir gamtos išsaugojimą. Esu nepaprastai dėkingas mokyklos direktoriui Ramūnui Snarskiui ir mokyklos pavaduotojai ugdymui Adronei Vaitiekūnienei už šiltą ir prasmingą susitikimą, už gražų mokyklos pristatymą ir nuostabų koncertą.
Plungėje LVŽS šešėlinio žemės ūkio ministro Andriejaus Stančiko kvietimu taip pat susitikau su žemdirbiais. Visų šių ūkininkų neišgąsdino tolimas atstumas nuo Plungės iki Vilniaus, į kurį jie vyko net dvi dienas tam, kad valdantiesiems dar kartą pakartotų žemės ūkio sektoriaus problemas. Suprantu jų keliamas problemas, ypač opią – daugiamečių pievų atkūrimo. Minėtame susitikime su plungiškių ūkininkų bendruomene akcentavau, kad dar pernai metų lapkričio mėnesį pasikviečiau ūkininkų atstovus į Briuselį, kur susitikome su Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato direktoriumi Michael Pielke. Diskutuojant su Europos Komisijos ir ūkininkų atstovais paaiškėjo, kad pievos, kurios buvo deklaruotos kaip sėjomainos dalis ariamoje žemėje buvo automatiškai paverstos daugiametėmis. O tai lėmė, kad daugiamečių žolynų plotas padidėjo rekordiškai – net daugiau nei 700 tūkst. ha. Minėto susitikimo metu reikalavau, kad jei nepavyktų šių nuostatų atšaukti, bent jau sankcijos už suartas pievas būtų koreguojamos, jas švelninant. Džiaugiuosi, kad tuomet Europos Komisija mūsų ūkininkus išgirdo ir pažadėjo artimiausiu metu problemą spręsti drauge su Žemės ūkio ministerija. Visgi, matome, kad kol kas problema nėra galutinai išspręsta. Dėkoju Andriejui Stančikui ir Raimondai Bieliauskienei už kvietimą atvykti.
Mažeikiuose dalyvavau jubiliejiniame respublikiniame „Metų ūkio“ konkurso laureatų pagerbimo renginyje, kurį jau trisdešimt metų organizuoja Lietuvos ūkininkų sąjunga. Dėkoju Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkui Raimundui Juknevičiui bei darbščiosioms sąjungos pagalbininkėms Eglei Mačytei ir Jovitai Motiejūnienei, taip pat visiems LŪS skyriams, prisidėjusiems prie šio jubiliejinio renginio sėkmės.
Ruzgų k. su savo padėjėja Jūrate Žilinskiene lankiausi socialinio verslo įmonėje „Būk su manimi“, kuri veikia nuo 2017 metų. Įmonė rūšiuoja tekstilę ir ją perdirba, tokiu būdu įveiklindama gyventojus, kurie dažniausiai susiduria su socialine atskirtimi. „Būk su manimi“ vienija auginančius neįgalius vaikus, slaugančius sunkius ligonius, ukrainiečių šeimas, pensinio amžiaus gyventojus, vienišus vyresnio amžiaus gyventojus, kaimo gyventojus ir daugiavaikes šeimas. Minėtos įmonės veikla yra itin prasminga, o tai įrodo jos veiklos statistiniai duomenys. Įsivaizduokite, kad užpernai ši socialinė įmonė surinko net apie 49 311 kilogramų tekstilės gaminių iš gyventojų, kurie buvo pataisyti ir prikelti naujam gyvenimui. Pasak įmonės atstovų, daliai tekstilės, apie 22 511 kilogramams, buvo atlikti tik smulkūs pataisymai - susiūtos siūlės, įsiūtos sagos, sutvarkyti užtrauktukai, prisiūtos aplikacijos ir kt. Kita dalis tekstilės gaminių, apie 11 700 kilogramų, buvo tvarkingi, todėl jų nereikėjo taisyti. 3 600 kilogramų tekstilės buvo atiduota VšĮ „Dirbinyčia“, kuri persiuvo, išskalbė ir atnaujino šį kiekį audinių. 3 800 kilogramų atiduota valymo šluostėms, 700 kilogramų panaudota kilimėliams gaminti Židikų kultūros centre ir 7 000 kilogramų išvežta į atliekų aikštelę. Savo atiduotuvės patalpose Mažeikiuose įmonė kasmet aptarnauja apie 250 šeimų.
Džiaugiuosi, kad pernai, kai kilo rizika, jog įmonė gali netekti patalpų, bendromis pastangomis mums ją pavyko išsaugoti! Norisi, kad įmonė galėtų tęsti savo prasmingą veiklą ir ateityje. Nuoširdžiai dėkoju „Būk su manimi“ direktorei Jolitai Butkienei ir „Dirbinyčios“ direktorei Almantei Karpienei už susitikimą ir didžiules pastangas, organizuojant šių įmonių veiklą. Turėdamas progą, noriu pasidalinti minėtų įmonių kvietimu, skirtu Mažeikių ir aplinkinių rajonų gyventojams:
„Mielieji, jei turite Jums nereikalingų daiktų, kuriuos dar būtų galima prikelti antram gyvenimui – neišmeskite, pasidalinkite, susisiekite su „Būk su manimi“ arba „Dirbinyčia“ dėl daiktų atidavimo. VšĮ „Būk su manimi“ adresas: Mokyklos g. 3, Ruzgų k., Mažeikių r. “.
Dėkoju, kad esate tikrieji savo krašto šeimininkai.
Nuotraukų autorinės teisės priklauso Kuršėnų meno mokyklai.