EP narys Bronis Ropė susitiko su visaginiečiais, kur pristatė savo darbus Europos Parlamente
2023-06-19

Bronis Ropė dalyvauja Europos priešpiečių renginyje, kurį organizuoja Europos Parlamento biuras Lietuvoje drauge su Visagino „Europe Direct“ centru ir Nacionaline nevyriausybinių organizacijų koalicija.

,,Visaginas – daugiakultūrinis miestas, kuris sėkmingai integruojasi ir juda į priekį. Europinės investicijos iš Sanglaudos fondo leido gerinti infrastruktūrą šiame mieste, mažinti socialinę atskirtį ir pajamų nelygybę.“ – sakė EP narys Bronis Ropė.

Parlamentaras renginio metu akcentavo savo darbą Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete, kur šią savaitę pavyko paspartinti tiesioginių išmokų suvienodinimą Lietuvos ūkininkams. ,,Palaikydami ūkininkų tiesioginių išmokų konvergencijos klausimą, kartu užtikrinsime Lietuvos ir visos Europos Sąjungos gyventojų aprūpinimą kokybišku maistu. Apsirūpinimo maistu klausimas tampa vis aktualesniu ir aktualesniu, kai sparčiai didėja gyventojų skaičius pasaulyje ir brangsta maisto gamybos kaštai.“ – pridūrė B. Ropė.

Kalbėdamas su visaginiečiais, Bronis Ropė minėjo, kad Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas, į kurį patenka ir Utenos apskritis, pagal BVP lygį, tenkantį vienam gyventojui,  vis dar nėra pasivijęs sostinės Vilniaus. Atsižvelgus į tai, pasak parlamentaro, labai svarbu išnaudoti 16 mlrd. eurų paramą taip, kad būtų galima pagerinti regiono gyventojų pragyvenimo lygį.

Vienas iš parlamentaro darbų, kuriuos pavyko sėkmingai įgyvendinti, kad Lietuvos regionų žmonėms pagerėtų gyvenimo sąlygos ir būtų galima pritraukti investicijas – šalies padalinimas į du regionus – Sostinės ir Vidurio ir Vakarų. ,,Sprendimas padalinti Lietuvą į du regionus, leido gauti didžiausią galimą ES paramą Lietuvos regionams, nes suteikė galimybę iš naujo perskaičiuoti Sanglaudos politikos lėšas pagal atnaujintą statistiką, atsižvelgiant į realią ekonominę situaciją.“ – kalbėjo parlamentaras.

Šiandien BVP sostinės regione, į kurį patenka Vilnius,  sudaro 120 proc. ES vidurkio, tuo tarpu Vidurio ir Vakarų regione – tik 68 proc. vidurkio. Pasak B. Ropės, Lietuvos padalinimas į du regionus, itin svarbus žingsnis, nes tai leido užtikrinti, kad net 88 proc. savivaldybėms skiriamų lėšų iš Sanglaudos paramos fondo atitenka Vidurio ir vakarų regionui.  

Parlamentaras, kalbėdamas apie veiklą Europos Parlamente akcentavo savo darbą Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitete, kur teko spręsti staigiai šoktelėjusių energetikos kainų problemą. ,,Visiems drauge, Europos Sąjungoje, pavyko sutramdyti energetikos kainas, inicijuojant bendrus dujų pirkimus. Tai vieningas ir sklandus Europos Parlamento ir Europos Komisijos darbas, kuris leido priimti reikiamas priemones, kurios davė vaisių – elektros kaina atpigo jau nuo šių metų sausio mėnesio.“ – sakė EP narys B. Ropė.

Paklaustas apie Ignalinos Atominės elektrinės ateitį, parlamentaras džiaugėsi, kad Europos Sąjunga padengia kaštus, kurie yra reikalingi tam, kad užtikrinti saugų reaktorių ir atidirbto kuro palaidojimą, nepakenkiant aplinkai. ,,Darbai vyksta ir pavyko užtikrinti būtiną finansavimą Ignalinos Atominei elektrinei iki 2027 metų. Lietuva prisideda tik 14 proc.” – sakė EP narys.

Diskutuodamas su visaginiečiais, EP narys Bronis Ropė minėjo, kad dirbant laikiname Kovos su vėžiu komitete, kur pavyko pasiekti, kad lietuviai gyventojai turėtų teisę gydytis ES šalyse, kur gydymas nuo vėžio yra labiau pažengęs.

NUOTRAUKOS

Apklausa

Kaip vertinate elektros rinkos liberalizavimo procesą?
Pasirinkimai

Facebook

Briuselis
+32(0)2 28 45384
bronis.rope@europarl.europa.eu
martynas.norbutas@europarl.europa.eu
Vilnius
+370 5 2077821
vilnius@rope.lt
Kaunas
+370 673 81231
ruta@rope.lt
Alytus
+370 671 32034
zita.valiuniene@gmail.com
Marijampolė
+370 671 13018
audriusbfg@gmail.com
Telšiai
+370 610 09137
remdaiva@gmail.com
Tauragė
+370 677 64721
+370 601 230381
taurage@rope2014.lt
Ignalina
+370 687 54250
siaudinis.henrikas@gmail.com
Panevėžys
+370 675 06277
panevezys@rope.lt
Klaipėda
+370 691 44132
j.klaudija@gmail.com