Didžiausias elektros tiekėjas ,,Ignitis‘‘, nederindamas su elektros rinkos reguliuotoju, pareiškė, kad vartotojams nebeleis pasirinkti nefiksuoto termino planų. Elektros kaina, turėjus nefiksuoto termino planą, klientams būdavo perskaičiuojama kas pusmetį.
Dar praeitą savaitę įmonė įpareigojo 40 tūkst. klientų pasirinkti kitus bendrovės siūlomus nepriklausomo tiekimo planus. ,,Ignitis“ vienašališkai nusprendusi nutraukti su birža nesusietos nefiksuotos elektros kainos sutartis – pradėjo teisintis, esą klaidingai iškomunikavo siūlomus pokyčius klientams, kai sulaukė itin didelio klientų nepasitenkinimo ir netgi Energetikos ministro kritikos.
Kokią teisę turi nepriklausomas tiekėjas, nederindamas su Valstybine energetikos reguliavimo taryba, savavališkai keisti tarifus? Juk vadovaujantis elektros rinkos liberalizavimo modelio gairėmis, nepriklausomi elektros tiekėjai negali patys sau sugalvoję keisti sutarčių, o klientas savo ruožtu turi teisę pakeitimams nepritarti. Ar tai, kad ,,Ignitis“ yra vienas iš daugiausiai klientų turinčių nepriklausomų tiekėjų, jam leidžia elgtis bet kaip su savo klientais ir nepaisyti rinkos reguliavimo standartų?
Nepriklausomų elektros tiekėjų savivaliavimas ir bankrotai – tik dar kartą įrodo, kad Lietuva nesugebėjo deramai įgyvendinti elektros rinkos liberalizavimo proceso. Galiausiai, meta šešėlį ant viso elektros rinkos liberalizavimo modelio, kurio pagrindinis tikslas – atpiginti elektros energiją žmonėms. Panašu, kad Lietuva taip ir nesusitvarkys savame darže ir reikės Europos Sąjungos įsikišimo, kad atpiginti elektrą vartotojams, leisti teikti elektrą tik tiems nepriklausomiems tiekėjams, kurių veikla yra griežtai licencijuojama, kad apsisaugoti nuo tokių tiekėjų, kurie staiga nutraukia fiksuotas vartotojų sutartis, nes nesugeba deramai organizuoti savo veiklos.
NUOTRAUKOS
![](/sites/default/files/news_gallery/2%20Ignitis.jpg)