Ukrainos žemdirbiai yra priversti dirbti itin sudėtingomis sąlygomis! Mums net sunku suprasti, kaip vykstant karui galima ūkininkauti. Turime būti su Ukraina drauge ir padėti jai kuo greičiau užbaigti karą.
Esu įsitikinęs, kad galime padėti Ukrainos žemdirbiams, jei kuo skubiau organizuotume perkrovimo terminalų darbą prie Lenkijos ir Rumunijos sienų. Toks sprendimas leistų reaguoti greitai, nes geležinkelių tinklo per visą Ukrainos teritoriją mes taip greitai nenutiesime - tam reikėtų gerokai ilgesnio laiko tarpo, kurio, deja, neturime.
Šiuo metu geležinkelio jungtis yra vedama per Baltijos šalis, todėl galiu iš patirties pasakyti, kad tol, kol nutiesime bėgius krovinių gabenimui, gali praeiti ne vienas dešimtmetis. Tuo tarpu įrengus terminalus prie sienų, būtų galima greitai ir dideliais kiekiais perkrauti prekes. Turime kuo greičiau spręsti terminalų pastatymo klausimą!
Žinoma, negalime vienašališkai priimti sprendimo steigti tokius terminalus. Privalome išgirsti Ukrainos ūkininkus – tiek smulkius, tiek stambesnius, ir išsiaiškinti, koks krovinių gabenimo būdas jiems būtų patogiausias ir ekonomiškiausias - produktų transportavimas geležinkeliu, autotransportu ar laivais? Atsižvelgiant į Ukrainos ūkininkų poreikius, reikėtų investuoti tik į tą prekių gabenimo būdą, kuris gali atnešti didžiausią finansinę grąžą Ukrainos ūkininkams.
Pabaigai, vien dyzelinių generatorių teikimo Ukrainos žemdirbiams nepakaks, jei norime, kad žemdirbiai nestabdytų ūkinės veiklos, susidūrę su energijos išteklių stoka. Turime suteikti Ukrainos ūkininkams galimybę prisijungti ir gauti elektros energiją iš atsinaujinančių energijos šaltinių, tokių kaip vėjo jėgainės.