Bronis Ropė. Gydytojui K. Kalvinskui aukščiausias tikslas – pacientės ir jos šeimos gerovė
2022-04-27

Garbingi jubiliejai tampa dar gražesniais, kai amžių skaičiuojame ne metais, o darbais bei žmonių padėkomis. Tokį jubiliejų šiandien, minint Medicinos darbuotojų dieną, švenčia gerai žinomas gerbiamas gydytojas akušeris ginekologas Kazys Kalvinskas. Medikas, mokslo žmogus, dėstytojas, vadovas, atnešęs Lietuvai atvirą, humanistinį, europietišką požiūrį į žmogų, konkrečiau – į pacientę, besilaukiančią moterį, gimdyvę, jos kūdikį ir šeimą. Begalė dėkingų pacienčių šeimų iš Vilniaus, Klaipėdos, Kretingos, jau nekalbant apie kaunietes, prisimena saugų, aprūpintą, globojamą gimdymą vandenyje ir sausumoje pačiomis netikėčiausiomis padėtimis, siekiant moters ir naujagimio gerovės.


Visapusiška pacienčių sveikata ir gerovė – tai sritis, kuriai K. Kalvinskas iškėlė aukščiausius reikalavimus. Kolegos dalinasi, kad tokių gydytojų Lietuvoje yra vienetai. Nusipelnęs Lietuvos medicinai, aukščiausios profesinės kvalifikacijos, reiklus tiek kitiems specialistams, tiek sau. Be galo jautrus ir dėmesingas pacientėms, atjaučiantis ir profesionalus.


Dirbdamas Europos Parlamente, politinėse diskusijose dažnai susiduriu su visapusiškos paciento gerovės, holistinio požiūrio į sveikatą, dėmesio ne tik pacientui, bet ir jo šeimai, jo aplinkai reikalingumo koncepcija. Šios idėjos pamažu formuojamos kaip ES vertybės, ypač sveikatos ir socialinės politikos gairėse. Tuo tarpu K. Kalvinskas padarė didžiulį įdirbį per visą savo karjerą diegdamas šias vertybes į Lietuvos sveikatos apsaugos sistemą.


Gimęs medicinos darbuotojų dieną, balandžio 27-ąją, K. Kalvinskas pasirinko medicinos studijas. Baigęs tuometį Kauno medicinos  institutą, visą gyvenimą liko ištikimas Hipokrato priesaikai. Dirbo Birštono sanatorijoje kaip gydytojas  reabilitologas. Darbavosi Trakuose, buvo rajono vyriausias akušeris ginekologas. Gyvenimo posūkiai nuvedė į Šiaulius, tapo šio miesto gydytoju akušeriu ginekologu. Rūpinosi ne tik moterų sveikata, bet ir dėstė akušeriją Šiaulių medicinos mokyklos studentėms.


Kaune K. Kalvinskas dirbo tuometės II-osios ligoninės (dabar Kauno klinikinė ligoninė), vyriausiu gydytoju akušeriu ginekologu, direktoriaus pavaduotoju akušerijai ginekologijai. Jo pastangų ir didžiulio atkaklumo dėka buvo pastatytas ligoninės akušerijos ginekologijos korpusas. ES investicijos leidžia ligoninėje užtikrinti pacientams modernias gydymo ir diagnostikos paslaugas, gimdyklos sąlygos dabar priartinamos namų aplinkai, po gimdymo naujagimis neatskiriamas nuo motinos. Skyriuje gimdyvės skatinamos naujagimius maitinti motinos pienu, pradedant nuo ankstyvo žindymo tik gimus kūdikiui, pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas. Tam skyriuje dirba žindymo specialistė. Ligoninė turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą.


Gydytojas K. Kalvinskas jau keletą metų nebedirba, tačiau palaiko šiltus santykius su kolektyvu. Apie K. Kalvinsko nuopelnus Lietuvai pasidalinusi jo ilgametė kolegė, Lietuvos Akušerių Sąjungos prezidentė Ilona Joneliūnienė pažymi, kad  K. Kalvinskas – fenomenalios atminties žmogus – nepraleidžia progos pasveikinti kolegas asmeninių ir kitų švenčių proga. Tad kartu su I. Joneliūniene bei visa Lietuvos akušerių sąjunga garbingo 80-ojo jubiliejaus proga linkiu gerbiamam K. Kalvinskui stiprios sveikatos, energijos įveikiant iššūkius, turiningos veiklos, džiaugsmo artimų žmonių rate, dvasinės ramybės ir Dievo palaimos.


Taip pat su didžiuliu dėkingumu sveikinu visus Lietuvos medicinos darbuotojus su profesine švente.

Apklausa

Kaip vertinate elektros rinkos liberalizavimo procesą?
Pasirinkimai

Facebook

Briuselis
+32(0)2 28 45384
bronis.rope@europarl.europa.eu
martynas.norbutas@europarl.europa.eu
Vilnius
+370 5 2077821
vilnius@rope.lt
Kaunas
+370 673 81231
ruta@rope.lt
Alytus
+370 671 32034
zita.valiuniene@gmail.com
Marijampolė
+370 671 13018
audriusbfg@gmail.com
Telšiai
+370 610 09137
remdaiva@gmail.com
Tauragė
+370 677 64721
+370 601 230381
taurage@rope2014.lt
Ignalina
+370 687 54250
siaudinis.henrikas@gmail.com
Panevėžys
+370 675 06277
panevezys@rope.lt
Klaipėda
+370 691 44132
j.klaudija@gmail.com