Ukraina jau dabar yra ES bendruomenės narė
2022-03-01

Ukrainos piliečiai, kariai ir civiliai gina laisvę, teisę, demokratiją. Ukraina gina demokratiškos Europos sienas. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis tiesiogiai Europos Parlamentui ir Europos Sąjungos vadovams teigė, kad jo šalies žmonės, gindami europietiškas demokratijos, žmogaus teisių ir laisvių vertybes jau įrodė esantys lygūs su Europos Sąjungos piliečiais. V. Zelenskis savo kalboje neeilinėje Europos Parlamento sesijoje sakė, kad Putinas ir toliau pasauliui kažką kalbės apie Rusijos, neva, vykdomas operacijas kariniuose objektuose, tuo tarpu vakar Putino atakų metu buvo nužudyta šešiolika vaikų.

„Su mumis Europa bus stipresnė“, – sakė Prezidentas V. Zelenskis. Matant jo lyderystę ir Ukrainos žmonių stiprybę, man nekyla nė kiek abejonių dėl to. „Mes įveiksime visus. Esu įsitikinęs. Yra toks pasakymas „Ukrainos europinis pasirinkimas“, jo mes ir siekiame. Norėčiau iš jūsų išgirsti, kad Ukrainai tai pasiekiama“, – teigė Ukrainos Prezidentas tiesiai iš ugnimi atakuojamos šalies.

Tuo tarpu Europos Sąjungos vadovai ir europarlamentarai vieningai skelbia: Europos Sąjunga – su Ukraina! Pilnai sutariama, kad Rusija silpnesnę kaimynę užpuolė be jokio pagrindo, dėl šio karo vienareikšmiškai atsakingas Putinas. Labai norisi tikėti išsakytais ES vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumui Josep Borrell žodžiais, kad ES niekada nepaaukos savo ir kitų laisvės ant savo gerovės ir klestėjimo altoriaus. Imtis realių veiksmų, veiksmingų sankcijų prieš antidemokratiškus Putino ir Lukašenkos režimus galėjome daug seniau. Nuo pirmos savo kadencijos raginau ES imtis efektyvesnių priemonių nei tik šiuos režimus smerkiančios rezoliucijos. Šiandien ES pripažino, kad to nepakako.

Galiausiai Europai akys atsivėrė. O Ukrainos parodyta narsa suteikė dar daugiau motyvacijos reaguoti. Europos Komisija jau pradėjo aktyviai dirbti, kad Europos priklausomybė nuo Rusijos resursų mažėtų. Nors patys nekovojame ginklais, pagaliau pradėjome kovoti, neleisdami mūsų pinigais Putinui finansuoti karo, raketų, krintančių į ukrainiečių namus. Siekiama kompromiso su tarptautiniais partneriais, kad Rusija būtų maksimaliai atribota nuo tarptautinių finansinių sistemų, dėl koordinuotos finansinės paramos ir pagalbos apsiginkluojant, dėl humanitarinės pagalbos, maisto, vaistų, vandens, apgyvendinimo ir kitų priemonių teikimo.

Priimamas didžiausias sankcijų rinkinys Putinui Europos Sąjungos istorijoje. Jau įgyvendinamos sankcijos, kurios labai stipriai apribos Putino finansines galimybes karo veiksmams. Nesustosime, kol tarptautinis teismas Putiną ir jo bendrininką Lukašenką nuteis kaip karo nusikaltėlius.

Neabejoju, kad laisvę, demokratiją ir teisės viršenybę savo narsa ir krauju ginantys ukrainiečiai yra pilnaverčiai europiečiai. Jie jau yra mūsų bendruomenės dalis. Tikiu, kad greitai tai  pažymėsime Ukrainos kaip ES šalies narės kandidatės statusu.

Apklausa

Kaip vertinate elektros rinkos liberalizavimo procesą?
Pasirinkimai

Facebook

Briuselis
+32(0)2 28 45384
bronis.rope@europarl.europa.eu
martynas.norbutas@europarl.europa.eu
Vilnius
+370 5 2077821
vilnius@rope.lt
Kaunas
+370 673 81231
ruta@rope.lt
Alytus
+370 671 32034
zita.valiuniene@gmail.com
Marijampolė
+370 671 13018
audriusbfg@gmail.com
Telšiai
+370 610 09137
remdaiva@gmail.com
Tauragė
+370 677 64721
+370 601 230381
taurage@rope2014.lt
Ignalina
+370 687 54250
siaudinis.henrikas@gmail.com
Panevėžys
+370 675 06277
panevezys@rope.lt
Klaipėda
+370 691 44132
j.klaudija@gmail.com