Vieningi, veiklūs ir solidarūs su Ukraina – Kauno „Bočiai“ mini 25 metų jubiliejų
2022-02-28

Krizės akivaizdoje Lietuvos žmonės susivienija, tampa vieni kitiems atjauta ir patikima atrama. Vieningumo, vieni kitų palaikymo ir pakilios dvasios galime mokytis iš Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Kauno bendrijos, kuri šiemet mini 25-erių metų veiklos jubiliejų. Bendrijai nuo pat įkūrimo vadovauja be galo iniciatyvi, energinga ir inteligentiška pirmininkė – Marija Garšvienė.

Šio jubiliejaus proga Kauno „Bočiai“ surengė minėjimą. Tiesa, šventinį scenarijų stipriai pakoregavo pastarųjų dienų Rusijos kariniai išpuoliai prieš Ukrainą. Tad veiklos 25-mečio minėjimo renginys prasidėjo Ukrainos nacionalinio himno giedojimu. Buvo skaitomos Ukrainos karių parašytos ir į lietuvių kalbą išverstos eilės. Gerbiama Kauno bendrijos pirmininkė M. Garšvienė bočių vardu išreiškė visišką palaikymą Ukrainos žmonėms ir viešai kreipėsi į ES politikus, sprendimų priėmėjus, prašydama sustabdyti kraujo praliejimą Ukrainoje.

Su Kauno „Bočiais“ draugystę palaikau jau aštuntus metus, nuo pat pirmosios mano kadencijos Europos Parlamente pradžios, bendraujame ir bendradarbiaujame socialinės politikos, gyventojų pajamų, senjorų užimtumo, regionų politikos, kultūros ir kitais klausimais. Žaviuosi šios bendruomenės veiklumu, solidarumu ir rodomu pavyzdžiu. Gerbiama M. Garšvienė renginio metu apžvelgė 25-erius bendrijos gyvavimo metus, pristatė įgyvendintus projektus. O jų gausybė...

Vasarą Kauno „Bočiai“ organizuoja pažintines keliones po Lietuvą ir poilsį prie jūros. Rudens ir žiemos sezonu organizuojamos edukacinės paskaitos, įvairios popietės, kuriose senjorai susirenka pabendrauti, palaikyti tarpusavio ryšius, tobulėti, mokytis ir turiningai praleisti laiką.  Jau tapo tradicija kiekvienais metais organizuoti renginį bočiams ir kauniečiams „Atmintį išsaugokim“, festivalį „Draugystės juosta“, kuriame dalyvauja daugelis Lietuvos bočių bendrijų, svečiai iš Latvijos. Rengiamos kulinarijos parodos. Organizuojami susitikimai su politikais, Seimo nariais. Organizuotai ir kompetentingai veikianti bendrija stengiasi įtraukti kuo daugiau senjorų, kad nė vienas nesijaustų vienišas ir pamirštas, kad žmonės būtų įgalinti, įveiklinti, besidomintys ir aktyvūs savo krašto šeimininkai.

Kauno bočių bendrijos senjorai, per savo patirtį puikiai suvokdami, kokia yra svarbi laisvė, palaiko Ukrainos žmones. Bočiai prisidėjo prie paramos akcijos, numezgė ir padovanojo Ukrainos kariams virš 400 porų kojinių, kurias bendrija perdavė per Ukrainos ambasadą Lietuvoje.

2018 metais, minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį Kauno bočių bendrijos pirmininkės iniciatyva, rėmėjų pagalba buvo pastatytas kryžius Kauno m. VI forto Kryžių kalnelyje. 2020 m. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti bočių iniciatyva čia taip pat yra pastatytas paminklas.

Nuoširdžiai dėkoju Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Kauno bendrijai ir jos pirmininkei gerbiamai Marijai Garšvienei už man įteiktą medalį, kurį skyrėte už visokeriopą pagalbą bendrijos veikloje, už meilę savo kraštui ir jo žmonėms. Esu labai pagerbtas šia dedikacija ir man parodytu dėmesiu. Su didžiausia pagarba Jums ir nuolankumu dėkoju ir laikysiu šį apdovanojimą mūsų draugystės, mūsų vaisingo bendradarbiavimo simboliu.

Renginio metu buvo aptartas ir tolimesnis mūsų bendradarbiavimas bei numatyti konkretūs darbai. Tad sėkmės Jums, gerbiami Kauno bočiai, kuo geriausios sveikatos, sklandžios bendrijos veiklos ir daug sėkmingai įgyvendintų mūsų bendrų projektų! Ačiū Jums ir linkiu Dievo palaimos Jūsų kelyje.

NUOTRAUKOS

Apklausa

Kaip vertinate elektros rinkos liberalizavimo procesą?
Pasirinkimai

Facebook

Briuselis
+32(0)2 28 45384
bronis.rope@europarl.europa.eu
martynas.norbutas@europarl.europa.eu
Vilnius
+370 5 2077821
vilnius@rope.lt
Kaunas
+370 673 81231
ruta@rope.lt
Alytus
+370 671 32034
zita.valiuniene@gmail.com
Marijampolė
+370 671 13018
audriusbfg@gmail.com
Telšiai
+370 610 09137
remdaiva@gmail.com
Tauragė
+370 677 64721
+370 601 230381
taurage@rope2014.lt
Ignalina
+370 687 54250
siaudinis.henrikas@gmail.com
Panevėžys
+370 675 06277
panevezys@rope.lt
Klaipėda
+370 691 44132
j.klaudija@gmail.com