Nauja vadinamojo Mobilumo paketo nuostata dėl transporto priemonių grąžinimo į įmonės įsteigimo šalį gali daryti neigiamą poveikį išmetamųjų teršalų padidėjimo aspektu. Nepaisant to, Komisija, atsakydama į Europos Parlamento nario Bronio Ropės oficialią užklausą, pripažįsta nesiėmusi jokių aktyvių veiksmų, kad būtų sustabdytas aplinkai žalingų judumo dokumentų rinkinio nuostatų įsigaliojimas.
Europos Komisijos užsakyti tyrimai rodo, kad dėl Mobilumo paketo nuostatų kasmet gali būti papildomai nuvažiuojama iki 2 874 mln. kelių transporto priemonės kilometrų, dėl transporto priemonių grąžinimo papildomai gali būti išmetama iki 2,9 mln. CO2. Taip pat apskaičiuota, kad dėl tarptautinio kombinuotojo vežimo operacijų kabotažo kvotų gali būti papildomai išmetama 397 000 tonų CO 2. Dėl šių nuostatų į aplinką papildomai patektų 704 tonos NOx ir 251 tona kietųjų dalelių PM2,5.
Europos Komisija teigia pasidalinusi tyrimų rezultatais su valstybėmis narėmis ir Europos Parlamentu, tačiau pripažįsta jokių sprendimų dėl tolesnių veiksmų, siekiant sustabdyti aplinkai žalingų nuostatų įsigaliojimą nėra priėmusi.
„Europos Komisijos užsakyti tyrimai atskleidė akivaizdžius faktus, kad Mobilumo paketo nuostatos dėl vilkikų grąžinimo į savo šalį ir tarptautinio kombinuotojo vežimo operacijų kabotažo kvotų turės neigiamą poveikį klimatui ir padidins aplinkos taršą, – teigia Europos Parlamento narys B. Ropė. – Nepaisant to, garsiai deklaruodama ambicingus neutralaus poveikio klimatui tikslus, Europos Komisija dar nesiėmė jokių realių veiksmų, kad sustabdytų šių Žaliajam kursui prieštaraujančių nuostatų įsigaliojimą“. Anot europarlamentaro, toks pasyvus požiūris kelia abejonių Europos Komisijos nuoširdumu ir sugebėjimais pasiekti realių klimato kontrolės rezultatų.