Žiniasklaidai mirgant antraštėmis apie vienadienes naujienas, Europos Parlamente vyksta kasdienis, neretai mažai matomas ar tik specialistams suprantamas darbas. Viena sričių, kuriai B. Ropė skiria daugiausia dėmesio - biudžeto klausimai. Žaliųjų frakcijos vardu B. Ropė baigė formuluoti Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto siūlymus EP pozicijai derybose dėl 2018 metų biudžeto.
Pakeitimuose akcentuojamos pagrindinės ir Lietuvos žemdirbiams aktualios temos - stiprinti Europos žemės ūkio atsparumą kainų svyravimams, užtikrinti ūkininkų pajamų stabilumą, skatinti gamintojų organizacijų kūrimąsi bei stiprinti jų vaidmenį maisto grandinėje, gerinti paramos žemės ūkiui programų turinį, didinti jų lankstumą, daugiau dėmesio skirti veterinarijos ir fitosanitarijos, kovos su gyvūnų ligomis reikalams, plačiau keistis informacija apie gerosios praktikos pavyzdžius bei skatinti platesnį pasiteisinusių modelių diegimą.
Ne mažiau svarbiu tikslu įvardintas žemės ūkio plėtros suderinamumas su aplinkosaugos, klimato kaitos mažinimo, biologinės įvairovės išsaugojimo tikslais. Siūloma plačiau įtvirtinti žemės ūkio produkcijos stebėsenos centrų, kitaip vadinamų - observatorijų vaidmenį, suteikiant joms ir galimų krizių sprendimo tarpininkų vaidmenį. Jau dabar veikiantys tokie pieno ir mėsos rinkų stebėsenos centrai įrodė savo efektyvumą ir prisidėjo didinant rinkos skaidrumą, tačiau sektorius užklupus krizėms, šie centrai galėtų imtis ne tik pasyvaus stebėtojo, bet ir priemonių vykdytojo vaidmens.
EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto pasiūlymai EP pozicijai derybose dėl 2018 metų biudžeto