
Ši plenarinė sesija prasidėjo nuo diskusijos dėl vadinamojo "gyvūnų teisės akto" - dokumento, kuriuo apibrėžiami pagrindiniai gyvūnų sveikatos užtikrinimo ir ligų prevencijos klausimai. Kalbėdamas Žaliųjų frakcijos vardu, B. Ropė išreiškė paramą juo nustatomiems tikslams apsaugoti gyvūnus ne tik nuo ligų, bet ir nuo streso ar skausmo, patvirtino pritarimą juo nustatomai gyvūnų ligų kategorizavimo sistemai, profesinių žinių reikalavimams gyvūnų augintojams.
Kartu B. Ropė atkreipė kolegų dėmesį į struktūrines aplinkybes, kurios gali susilpninti net ir geriausių gyvūnų gerovės užtikrinimo siekių efektyvumą. Omenyje turimos katastrofiškai smukusios ir toliau smunkančios gyvulių augintojų pajamos. Pavyzdžiui, mažėjančios pieno gamintojų ar kiaulių augintojų pajamos nebeleidžia ūkininkams investuoti reikiamų lėšų į galvijų sveikatingumą ir pilnavertį šėrimą. Bent keliose valstybėse narėse jau antrus metus pieninės karvės yra šeriamos nepakankamai kokybiškai. Tai reiškia, kad ūkininkai paprasčiausiai nebegali įsigyti reikalingų maistinių priedų, vitaminų ir vaistų. Ir taip dėl ekonominių priežasčių atsiranda sąlygos plisti gyvūnų ligoms.
Itin didelį nerimą kelia tai, jog tokia situacija plečiasi ne tik skirtingose valstybėse narėse, bet ir pieno, mėsos ir kituose sektoriuose. Paradoksalu, tačiau tuo metu, kol diskutuojame dėl teisinių gyvūnų sveikatos užtikrinimo sąlygų, ekonominės jų auginimo sąlygos po truputį tampa tokiomis, kurios paprasčiausiai ūkininkams nebeleis įgyvendinti mūsų priimtų net ir labai gerų teisinių normų.
B. Ropės pasisakymo vaizdo įrašą galima peržiūrėti čia: