Festivalių ir pramogų gausa: kaip nesuklysti renkantis?
2015-07-09
Festivalių ir pramogų gausa: kaip nesuklysti renkantis?

Prasidėjus vasaros įkarščiui, kartu su šiltu oru šalį užplūsta festivalių ir švenčių gausa. Tikrai sunku išsirinkti, kur praleisti savaitgalį. Kai kurie žmonės laikosi tradicijų ir kiekvieną vasarą apsilanko savo pamėgtoje šventėje, tačiau ką daryti tiems, kurie dar ieško, arba paskutinį apsilankymą šventėje lydi nemalonūs prisiminimai? Sunkiausia – ieškantiesiems kultūrinės kokybės, programos įvairovės ir išskirtinumo.

Ar susiruošus į festivalį būtina žinoti, kas jį organizuoja? Ko galima tikėtis iš festivalio, laukto visus metus?
Dabar žiniasklaidoje rašant apie šventes vis daugėja straipsnių, kurių antraštės mirga ne džiugiais žodžiais, o informuojama apie nelaimes, net ir skaudžias tragedijas, nusinešančias žmonių gyvybes. Nors sakoma, kad nuo likimo nepabėgsi, tačiau ar viskas daroma, kad tai nepasikartotų? Neramu, kad siūlomų renginių, kuriuose masiškai vartojamas alkoholis, o atlikėjai groja pagal fonogramą, skaičius nemažėja. Galbūt tai viena priežasčių, kodėl mus pasiekia informacija apie nelaimes, ištikusias padauginusią publiką, kiek žalos po festivalio padaryta gamtai, kiek ilgai buvo tvarkomos tarytum uragano nusiaubtos šventės vietos. Skaitydami tokias žinutes galvojame, kur dingo žmonių kultūra? Tačiau jei šventėje trūksta šiukšliadėžių ar prie alkoholio prekybos vietų nusidriekia ilgos eilės, pati aplinka tarsi skatina elgtis blogai, matyt, joje neišsiskirtume ir mes, vertinantys kokybę ir kultūrą.

Ar kaina lemia šventės kokybę? Brangus festivalis – visada kokybiškas?
Dažniausiai organizuojami festivaliai nėra prieinami kiekvienam, nes mokami. Peršasi mintis, kad kaina, o ne programa lemia festivalio kokybę, lankytojų saugumą, užimtumą ir geras emocijas, patirtas šventėje. O jei norime kokybės, aplinkos, kurioje jaustumėmės kaip namuose, o ne tiesiog „šiaip sau“ praleisto laiko, tenka paieškoti. Randame – alternatyvų yra! Vienas tokių gerųjų pavyzdžių – liepos 11–12 dienomis į Naisius, mažąją Lietuvos kultūros sostinę, šeštą kartą šeimas sukvies didžiausias blaivus festivalis Lietuvoje „Naisių vasara 2015“. Idėja iš pirmo žvilgsnio nepatraukli – blaivus festivalis, ką veikti ir, svarbiausia, kaip elgtis tiems, kuriems šventėje sunku išsiskirti su alaus bokalu? Bet tokia idėja ramina tuos, kuriems minėtas šventimo būdas nepriimtinas. „Nenuspėjamų ir pavojingų žmonių ten nesutiksite, galite drąsiai į šventę ruoštis su visa šeima“, – mintimis dalijasi „Naisių vasaros“ festivalio ilgametė dalyvė Agnė.

Didžiausias Lietuvoje blaivus festivalis šeimai „Naisių vasara 2015“
Apsilankę festivalyje, lankytojai ne tik patys sugrįžta, bet ir atsiveža vis daugiau šeimos narių, draugų. Festivalis tampa tradicine šeimos narių, giminių susitikimo vieta. Naisiuose, kaime, kuriame gyvena daugiau nei 500 gyventojų, festivalyje apsilanko apie 30 tūkst. žmonių, šiemet tikimasi dar didesnio skaičiaus – renginys kasmet tendencingai auga. Šie faktai „Naisių vasaros“ organizatorius įpareigoja nustebinti lankytojus kasmet pateikiama vis nauja, išskirtine programa, edukacinėmis veiklomis, kokybišku šeimų užimtumu, atlikėjų išskirtinumu, nes jiems atrinkti skiriama didžiulė svarba. „Norinčiųjų koncertuoti ir pristatyti save yra labai daug, todėl turime kruopščiai rinktis, galvodami apie festivalio lankytojus, – minėjo „Naisių vasaros“ projektų vadovė Inga. – Pasibaigus šiai šventei pradedame ruoštis kitiems metams.“

Visa tai skamba gana neįtikėtinai. Juk norint surengti itin kokybišką, jau šeštus metus organizuojamą renginį, dirbti turi daug žmonių. Kyla klausimas, kiek gali kainuoti apsilankymas dvi dienas trunkančioje šventėje?

Atsakymas labai paprastas – festivalis NEMOKAMAS. Kultūra, kokybiški koncertai, išskirtinės edukacinės veiklos, susitikimai ir pašnekesiai su gerai visiems žinomais kultūros atstovais neįkainojami, nes visa tai, ką kuriame ir darome galvodami apie „Naisių vasaros“ lankytojus, – nuoširdu, tikra ir itin rūpestinga. Šventė patiks visiems, mėgstantiems kokybišką muziką, ieškantiems naujų potyrių, vertinantiems bendravimą su šeima ir siekiantiems vasarą patirti įsimintinų akimirkų, visa tai rasite blaiviame festivalyje „Naisių vasara 2015“.

NUOTRAUKOS

Apklausa

Kaip vertinate elektros rinkos liberalizavimo procesą?
Pasirinkimai

Facebook

Briuselis
+32(0)2 28 45384
bronis.rope@europarl.europa.eu
martynas.norbutas@europarl.europa.eu
Vilnius
+370 5 2077821
vilnius@rope.lt
Kaunas
+370 673 81231
ruta@rope.lt
Alytus
+370 671 32034
zita.valiuniene@gmail.com
Marijampolė
+370 671 13018
audriusbfg@gmail.com
Telšiai
+370 610 09137
remdaiva@gmail.com
Tauragė
+370 677 64721
+370 601 230381
taurage@rope2014.lt
Ignalina
+370 687 54250
siaudinis.henrikas@gmail.com
Panevėžys
+370 675 06277
panevezys@rope.lt
Klaipėda
+370 691 44132
j.klaudija@gmail.com