Žaliosios idėjos skinasi kelią ir Adrijos jūros pakrantėje
2015-03-09
Žaliosios idėjos skinasi kelią ir Adrijos jūros pakrantėje

Europos Parlamento narys Bronis Ropė kovo 5-6 dienomis Slovėnijoje bei Kroatijoje vykusiose konferencijose apie žaliąją sanglaudos politiką pristatė Lietuvos ir Ignalinos patirtį įgyvendinant energijos efektyvumo ir vietinės plėtros projektus. EP Žaliųjų frakcijos surengtos konferencijos pritraukė plačią auditoriją ir parodė, kokį didžiulį potencialą žaliosios idėjos turi Adrijos jūros regione.

Konferencijose buvo aptartos ES Sanglaudos politikos galimybės siekiant regioninio vystymosi skirtumų mažinimo, kovos su nedarbu bei ekonominės krizės pasekmėmis, indėlis kuriant darnią ir aplinką tausojančią ekonomiką. Šių temų aktualumą liudijo ne tik didelis dalyvių skaičius, bet ir jų metu kilusios diskusijos dėl nacionalinių vyriausybių bendradarbiavimo su vietos savivalda ir nevyriausybinėmis organizacijomis rengiant bei įgyvendinant struktūrinių fondų programas, dėl informacijos apie fondus prieinamumo ir naujus Sanglaudos politikos elementus. Nemažai dėmesio sulaukė Europos Parlamento narių iš Austrijos, Kroatijos, Lietuvos bei Slovėnijos pristatomos politinės iniciatyvos bei žaliųjų frakcijos narių pastangos, kad naujoji 2014-2020 m. laikotarpio Sanglaudos politika būtų „žalesnė“, orientuota į ilgalaikės darnios plėtros tikslus.

Abiejuose renginiuose asmenine patirtimi įgyvendinant energijos efektyvumo ir vietinės plėtros projektus dalinosi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Europos Parlamento narys Bronis Ropė. Ir slovėnai, ir kroatai su didžiuliu susidomėjimu išklausė pranešimą apie vietos energetikos ir būsto modernizavimo iniciatyvas Ignalinoje, domėjosi praktiniais tokių veiklų įgyvendinimo aspektais. B. Ropė itin populiarus buvo ir tarp televizijos bei radijo žurnalistų - kiekvienoje iš aplankytų šalių teko duoti bent keletą interviu apie Lietuvos bei Ignalinos pasiekimus plėtojant darnią energetiką bei užtikrinant, kad vietos gyventojai gautų kokybiškas komunalinio ūkio paslaugas minimaliomis kainomis.

Balkanų regione galima įžvelgti didžiulį potencialą žaliajam ekonomikos augimui ir žaliųjų idėjų plėtrai. Neseniai į ES įstojusios šalys siekia modernizuoti savo ekonomikas. Kartu jaučiamas interesas išvengti kitų šalių padarytų klaidų, kai plėtojant pramonę buvo ignoruojami aplinkosaugos, socialiniai klausimai. Šį potencialą liudija ir pastarųjų rinkimų rezultatai, po kurių tiek Slovėnijoje, tiek ir Kroatijoje į Europos Parlamentą buvo išrinkti vietinių žaliųjų partijų atstovai.

Žaliųjų frakcija Europos Parlamente aktyviai dirba, siekdama propaguoti darnios plėtros idėjas naujosiose valstybėse narėse - nuo Baltijos iki Adrijos. Šiuo klausimu daug vilčių dedama ir į frakcijos pastangomis parengtą ir neseniai atnaujintą ES fondų gidą, kuriame pristatomos visos ES paramos programos bei pavyzdžiai kaip jas galima panaudoti darnaus augimo iniciatyvoms. Šį leidinį lietuvių kalba netrukus bus galima rasti ir internete bei Bronio Ropės biuruose Lietuvoje.


B. Ropės pristatymą renginyje galite peržiūrėti čia.

NUOTRAUKOS

Apklausa

Kaip vertinate elektros rinkos liberalizavimo procesą?
Pasirinkimai

Facebook

Briuselis
+32(0)2 28 45384
bronis.rope@europarl.europa.eu
martynas.norbutas@europarl.europa.eu
Vilnius
+370 5 2077821
vilnius@rope.lt
Kaunas
+370 673 81231
ruta@rope.lt
Alytus
+370 671 32034
zita.valiuniene@gmail.com
Marijampolė
+370 671 13018
audriusbfg@gmail.com
Telšiai
+370 610 09137
remdaiva@gmail.com
Tauragė
+370 677 64721
+370 601 230381
taurage@rope2014.lt
Ignalina
+370 687 54250
siaudinis.henrikas@gmail.com
Panevėžys
+370 675 06277
panevezys@rope.lt
Klaipėda
+370 691 44132
j.klaudija@gmail.com