Pirmininke
Jean-Claude Junckeri,
Mes sveikiname Jūsų poziciją padaryti naują postūmį dėl ekonomikos augimo ir užimtumo didinimo Europoje. Šiame kontekste, augimas neįmanomas be tvarumo.
Eurobarometro 2014 rugsėjo 8 d. paskelbti duomenys nepalieka dvejonių dėl piliečių lūkesčius apsaugoti aplinką. 95% žmonių nurodė, kad yra suinteresuoti, jog turi būti daugiau veiksmų imamasi šioje srityje.
Pastaraisiais metais mokslininkai pateikė įrodymus ir pasiekė sutarimą dėl klimato kaitos ir jos poveikio aplinkai, ekonomikai ir visuomenei. Nauja Jungtinių tautų ataskaita „Geresnis augimas, geresnis klimatas“ daro išvadą, kad veiksmai dėl klimato kaitos ir investicijos į tvarų vystymąsi iš tikrųjų gali užtikrinti augimą. Todėl mes manome, kad tvarus vystymasis turėtų būti kertinis akmuo ir pagrindinis principas būsimoje ES politikoje. Investavimas į tvarias technologijos gali skatinti inovacijas, kurti darbo vietas, gerinti įmonės pelnus ir stumti ES tapti rinkos lyderiu, kartu saugant aplinką.
Todėl gaila, kad „tvaraus augimo“ arba „žaliosios ekonomikos augimo“ sąvokos nėra atsispindėtos didžioje dalyje Viceprezidentų ar Komisarų misijų laiškuose (Tai laiškai, kuriuose nurodoma, ką kiekvienas komisaras turi veikti, kaip dirbti, kurias sritis kuruoti). Norime paraginti jus:
• Pakartotinai įvertinti misijos laiškus tvarumo ir gero valdymo gamtos išteklių ir biologinės įvairovės sąlygų kontekste, įkorporuojant į visuomenės ir sveikatos, gerai funkcionuojančių ekosistemų ir kitas susijusias darbo sritis (pagal Komisarų funkcijas)
• Paskirti vieną pirmininko pavaduotoją, atsakingą konkrečiai už tvarumą ir darnų vystymąsi
• Įtraukti 7 aplinkosaugos veiksmų programą ir ES biologinės įvairovės strategiją, kuri yra būtina, į aplinkosaugos komisaro funkcijas
ES piliečiai negali sutikti su augimu aplinkos ir sveikatos sąskaita. Jie tikisi, kad ES imsis vadovaujančio vaidmens pertvarkant ekonomiką, kad ji tikrai taptų tvaria.
Žaliųjų europarlamentarų kreipimasis į J.C.Junckerį
2014-09-20