Bronis Ropė: Ž. K. Junkeris demonstruoja Europos skepticizmą skalūninių dujų išgavimui
2014-07-14
Bronis Ropė: Ž. K. Junkeris demonstruoja Europos skepticizmą skalūninių dujų išgavimui

Šią savaitę Europos Parlamentas balsuos dėl naujo Europos Komisijos pirmininko paskyrimo. Jo darbas ir pozicija turės nemažai įtakos Europos politinei krypčiai. Greičiausiai ateityje daugiau skepsio bus susilaukiama ir skalūnų dujų išgavimui Europoje. Tai rodo kandidato į EK pirmininkus Žano Klodo Junkerio (Jean-Claude Juncker) nuomonė, kuri buvo išsakyta jam lankantis Žaliųjų/Europos laisvojo aljanso frakcijoje.

"Kas dėl skalūnų dujų, aš turiu pasakyti, tai asmeninė nuomonė, kad aš esu prieš tai. Prieš, nes aš neturiu supratimo apie ilgalaikes šių naujų technologijų naudojimo pasekmes. Aš esu už didesnį investavimą į tyrimus susijusius su skalūnų ardymo technologija, kad mes galėtume išvengti jau žinomų negatyvių pasekmių. Aš nežadu atiduoti savo balso už šią technologiją, nes turiu galvoti apie pasekmes. Aš nežinau kokios jos bus", - atsakydamas į Danijos parlamentarės Margaritos Euken (Margrete Auken) užduotą klausimą atsakė Ž. K. Junkeris.

Kandidatas į Europos Komisijos pirmininkus taip pat pabrėžė, kad tai yra jo asmeninė nuomonė, nes energijos šaltinių pasirinkimas yra nacionalinė šalių kompetencija.

"Reikia pabrėžti, kad tai pakankamai gera žinia visos Europos gyventojams. Nepaisant to, kad Komisijoje ir iki šiol buvo skirtingų nuomonių, vis dėlto dominavo už skalūnus pasisakantys balsai. Dėl to šiai Komisijai nepavyko priimti esminių teisės aktų, kurie ribotų nesaugios technologijos naudojimą Europoje", - sako susitikime su Žanu Klodu Junkeriu dalyvavęs Europos Parlamento narys Bronis Ropė.

Pasak Bronio Ropės, žalieji tikisi, kad naujoji Komisija labiau atsižvelgs į Europos piliečių reiškiamą susirūpinimą ir imsis detaliai tirti šios technologijos pasekmes. Tačiau kol kas apie teisės aktus nedrįstama kalbėti.

"Komisija yra labai demokratinė institucija ir ten vyksta debatai. Aš nežinau ar tai inicijuosiu. Visose šiose srityje aš stengiuosi būti atsargus, net jei atrodau senamadiškas. Aš nenoriu skatinti naujų technologijų naudojimą, jei nežinau kur jos mus nuves. Mes turime būti labai atsargūs ir turėti atsargumo priemones, kuriomis galėtume išvengti rizikos", - į Žaliųjų/Europos laisvojo aljanso frakcijos pirmininkės Rebekos Harms (Rebecca Harms) klausimą dėl griežtesnio reglamentavimo atsakė Ž. K. Junkeris.

Europos Parlamento nario Bronio Ropės nuomone, aplinkos išsaugojimas turėtų būti esminis prioritetas galvojant apie naujų technologijų panaudojimą. Tuo tarpu ekonominiai motyvai, teisinimasis krize ir lėšų trūkumu nepaneigia fakto, kad užteršus aplinką, pasekmių pašalinimas kainuos žymiai daugiau nei galima trumpalaikė nauda.

Apklausa

Kaip vertinate elektros rinkos liberalizavimo procesą?
Pasirinkimai

Facebook

Briuselis
+32(0)2 28 45384
bronis.rope@europarl.europa.eu
martynas.norbutas@europarl.europa.eu
Vilnius
+370 5 2077821
vilnius@rope.lt
Kaunas
+370 673 81231
ruta@rope.lt
Alytus
+370 671 32034
zita.valiuniene@gmail.com
Marijampolė
+370 671 13018
audriusbfg@gmail.com
Telšiai
+370 610 09137
remdaiva@gmail.com
Tauragė
+370 677 64721
+370 601 230381
taurage@rope2014.lt
Ignalina
+370 687 54250
siaudinis.henrikas@gmail.com
Panevėžys
+370 675 06277
panevezys@rope.lt
Klaipėda
+370 691 44132
j.klaudija@gmail.com