Politinė reklama administruojama LVŽS
kandidato į Europos Parlamentą Bronio Ropės.
Ar jums yra tekę susidurti su situacija, kai Lietuvoje ir kitoje ES šalyje buvo parduodama vienodai ar labai panašiai supakuota prekė tuo pačiu pavadinimu, bet jos sudėtis ir kokybė skyrėsi?

Taip

Ne

Niekada neatkreipiau į tai dėmesio.

Bronis Ropė: „Pats Dievas laimino Baltijos kelią“


Apie du milijonai Lietuvos, Latvijos ir Estijos to paties likimo brolių ir seserų susikibo rankomis į daugiau kaip šešių šimtų kilometrų ilgio grandinę ir nutiesė gyvą Baltijos kelią.

Tai vienas iš tų keleto mano ryškiausių prisiminimų, kuris iki šiol toks pat gyvas, kaip ir prieš trisdešimt metų. Visų pirma, gyvas tomis stipriomis emocijomis, kurias gal ir skirtingai jautėme kiekvienas savo širdyje, bet, esu tikras, buvo bendrai juntamas kolektyvinis trijų broliškų tautų Laisvės ilgesys.

Kaip šiandien pamenu tą jaudulį, kuris tvyrojo tarp draugų, bendradarbių, šeimos narių ir tarp visiškai vieni kitų nepažįstančių žmonių, tą laukimą kažko didingo, daug didingesnio už mus pačius. Tai buvo Laisvės manifestas – skausmingai išlauktas tapo vienu gyvu kūnu per milijonus žmonių. Buvimas Baltijos kelyje reiškė buvimą labai maža didelės Laisvės dalele, tačiau labai reikšminga. Tarsi elektros srovė tas jausmas tekėjo per rankomis tvirtai susikibusių žmonių grandinę. Kiekvienas tai jautėme savo kūnu ir dvasia. Nebuvo nei baimės, nei abejonės. Tai lietė ir tuos, kurie tuo metu negalėjo fiziškai būti grandinėje, bet širdimi buvo su mumis. Liejosi meilės ašaros savo Tėvynei, savo bendro likimo broliams – mūsų kaimynams. Žmonių akys spinduliavo euforiją, drąsą ir vienybę, skelbė neatidėliojamą Laisvę čia ir dabar, nesvarbu, kas tuo metu bebūtų įvykę.

Man iki šiol sunku suprasti, kaip to meto sąlygomis mums pavyko įgyvendinti tokią masinę Baltijos kelio manifestaciją. Atrodo, kad tam pritarė ir mus laimino pats Dievas. Pamenu, kaip tuo metu dirbdamas Dūkšto Kuro aparatūros remonto gamykloje, suorganizavau du gamyklos autobusus miestelio žmonėms vykti į Baltijos kelią, o pats po darbo namuose apkabinau antrą mūsų sūnų visai neseniai pagimdžiusią žmoną, į automobilį įsisodinau uošvį Antaną, kaimyną Vytautą, bendradarbį Rimvydą ir, klausydamas radijo kvietimo, išvažiavau į greitkelį Vilnius-Panevėžys prie Ukmergės, Ignalinos rajone, kur prisijungėme prie gyvos žmonių grandinės. Ignalinos Sąjūdžio aktyvistai toje vietoje pastatė atminimo kryžių, kurį iki šiol prižiūrime, ir kuris primena, kaip Laisvė mūsų širdyse daugiau nebegalėjo laukti. Ji veržėsi nesustabdoma ir neperkalbama. Milijonai žmonių tapo laisvais savo ateities šeimininkais.

Sveikinkime vieni kitus, dalinkimės prisiminimais... Tegul Baltijos kelio dvasią pajunta ir tie, kurie dar nebuvo gimę. Branginkime Laisvę. Tai mūsų pačių pasirinkimas. #BaltijosKelias #BalticWay #SavoKraštoŠeimininkai
Nuotraukoje matote šiam istoriniam įvykiui paminėti skirtą „Baltijos kelio“ memorialinę lentą Europos Parlamente, kur atidaryta ir „Baltijos kelio“ alėja. Apie šį mums neįkainojamą įvykį sužino Europos Parlamente besilankantys svečiai iš viso pasaulio.
EP nario biurai ir atstovai visoje Lietuvoje
Vilnius
+370 5 2077821,
vilnius@rope.lt

Kaunas
+370 673 81231,
ruta@rope.lt

Alytus
+370 671 32034,
zita.valiuniene@gmail.com

Marijampolė
+370 671 13018,
audriusbfg@gmail.com

Telšiai
+370 610 09137,
remdaiva@gmail.com

Tauragė
8 677 64721
+370 601 23038
taurage@rope2014.lt
Briuselis
+32(0)2 28 45384,
bronis.rope@europarl.europa.eu
milda.joksaite@europarl.europa.eu

Panevėžys
+370 674 61982,
panevezys@rope.lt


Klaipėda
+370 674 51078,
j.klaudija@gmail.com

Ignalina
+370 687 54250,
siaudinis.henrikas@gmail.com