Politinė reklama administruojama LVŽS
kandidato į Europos Parlamentą Bronio Ropės.
Ar jums yra tekę susidurti su situacija, kai Lietuvoje ir kitoje ES šalyje buvo parduodama vienodai ar labai panašiai supakuota prekė tuo pačiu pavadinimu, bet jos sudėtis ir kokybė skyrėsi?

Taip

Ne

Niekada neatkreipiau į tai dėmesio.

Konferencijoje Europos Parlamente gvildenta vietos bendruomenių plėtros svarba


Ar Europos Sąjungai reikalingas vietos bendruomenių judėjimas? Ar šiuo metu įgyvendinama LEADER programa pasiteisino? Kokių finansinių įrankių gali tikėtis šią bei kitas vietos iniciatyvas įgyvendinančios bendruomenės?

Atsakymų į šiuos ir kitus susijusius klausimus ieškota balandžio 11 dieną Europos Parlamente Bronio Ropės drauge su kolegomis EP Žaliųjų/ELA frakcijoje bei vietos bendruomenių atstovais organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „TELKIAME VIETOS BENDRUOMENES“.

Anot Europos Parlamento nario B. Ropės, kuris dirbdamas Ignalinos meru, pats priklausė Vietos veiklos grupei, tad šioje srityje turi gausios asmeninės patirties, Europos Parlamentas kategoriškai nepritaria Europos Komisijos siūlomam Bendrosios žemės ūkio politikos bei jos antrojo – Kaimo plėtros ramsčio finansavimo mažinimui. Europarlamentarų nuomone, ne ES ūkininkai ir regionų gyventojai kalti dėl šiuo metu Europos Sąjungą ištikusių sunkumų, tokių, kaip D. Britanijos siekis pasitraukti iš Bendrijos ir atitinkamai išsinešti dalį bendro ES biudžeto. Tad ne ūkininkai ir ne kaimo bei regionų gyventojai turi mokėti šių sunkumų kainą – ES privalo solidariai išspręsti biudžeto trūkumo problemą ir rasti pakankamas lėšas tiek BŽŪP, tiek Kaimo plėtros priemonių finansavimo tęstinumui.

Konferencijoje dalyvavusi Europos Komisijos atstovė Karolina Jasinska-Muehleck akcentavo, kad reformuodama BŽŪP, Europos Komisija siekia supaprastinimo, subsidiarumo ir tikslingumo. Tačiau šiuo metu Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios Rumunijos atstovas Achim Irimescu kritikavo Europos Komisijos reformą – anot p. Irimescu, Europos Komisijos planai veikiau primena ne evoliuciją, o revoliuciją, nes EK planuoja perkelti didelę administracinės naštos dalį ant valstybių narių pečių, o šiuo metu taip sėkmingai veikiančios Vietos veiklos grupės po BŽŪP reformos gali virsti strategijų įgyvendinimo prievaizdais, pareigūnais, atitrūksiančiais nuo realių vietos bendruomenės poreikių.

Renginyje dalyvavę Vokietijos, Kroatijos, Sakartvelo ir Lietuvos VVG atstovai dalijosi patirtimi ir LEADER sėkmės istorijomis. Lietuvos VVG tinklo pirmininkas Povilas Saulevičius, Ignalinos Vietos plėtros strategijos administravimo vadovė Ligita Smagurauskienė bei Kaišiadorių VVG projektų administratorė Auksė Degutytė pristatė sėkmingai tiek Lietuvos, tiek tarptautiniu mastu įgyvendinamus projektus, problemas, su kuriomis susiduriama bei siūlymus, kaip ši programa galėtų būti įgyvendinama efektyviau – su mažiau biurokratijos, taikant daugiau skaitmeninių priemonių ir efektyvinant administracinę naštą.

Anot renginio organizatoriaus B. Ropės, derybos dėl BŽŪP reformos dar tebevyksta, tad visi dar turi galimybę prisidėti prie naujos, tobulesnės BŽŪP sukūrimo. Du trečdaliai šios kadencijos EP narių pritaria, kad nei Sanglaudos, nei BŽŪP programų lėšos neturi būti mažinamos, tačiau galutiniai sprendimai priklauso nuo to, kokius įgaliojimus ES gyventojai suteiks naujiems EP nariams, kokia bus naujai išrinkto Europos Parlamento sudėtis ir pozicija.

Konferencijos vaizdo įrašą galima peržiūrėti čia.


Nuotraukos
EP nario biurai ir atstovai visoje Lietuvoje
Vilnius
+370 5 2077821,
vilnius@rope.lt

Kaunas
+370 673 81231,
ruta@rope.lt

Alytus
+370 671 32034,
zita.valiuniene@gmail.com

Marijampolė
+370 671 13018,
audriusbfg@gmail.com

Telšiai
+370 610 09137,
remdaiva@gmail.com

Tauragė
8 677 64721
+370 601 23038
taurage@rope2014.lt
Briuselis
+32(0)2 28 45384,
bronis.rope@europarl.europa.eu
milda.joksaite@europarl.europa.eu

Panevėžys
+370 674 61982,
panevezys@rope.lt


Klaipėda
+370 674 51078,
j.klaudija@gmail.com

Ignalina
+370 687 54250,
siaudinis.henrikas@gmail.com