Užsakyti www.rope.lt naujienlaiškį


AKCIJA „VAIRUOJU BLAIVUS, NES MYLIU JUS“ – DRAUSMINA IR STIPRINA POLICIJOS IR VAIRUOTOJŲ BENDRADARBIAVIMĄ

„Vairuoju blaivus, nes myliu jus“, – taip parašyta ant širdies formos automobilio išorėje klijuojamo lipduko. Įvykdžius daug šių lipdukų dalijimo akcijų, širdies formos ornamentai šiandien priklijuoti ant daugiau nei 70 tūkstančių automobilių visoje Lietuvoje. Vairuotojai vis dar kviečiami papuošti savo automobilius akcijos lipdukais ir taip skatinti atsakingo vairavimo kultūrą. Lipdukai nemokamai dalinami visose EMSI ir MILDA degalinėse, o taip pat Europos Parlamento nario Bronio Ropės biuruose visoje Lietuvoje. Neretai vairuotojai tokius lipdukus gauna ir iš policijos pareigūnų per reidus.

Kaip teigė Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkas Vytautas Lamauskas: „Ši socialinė akcija primena vairuotojams, kad net ir nedidelis kiekis alkoholio blogina vairavimą ir spėliojimas „gal po vieno bokalo nepripūsiu“ nėra išeitis – prie vairo sėsti reikia visiškai blaiviam. Kelių policijos pareigūnui tikrai malonu dovanoti vairuotojams tokius lipdukus, juk jų dėka vairuotojas be didelių pastangų tampa aktyviu drausmingo vairavimo kultūros skleidėju – bus lipdukas ant mašinos, iš paskos važiuojantis vairuotojas nusišypsos ir prisimins.“

Kaip teigė akcijos globėjas, kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis: „Blaivybė šiandien tampa kultūros ir pagarbos artimam žmogui sinonimu. Padarykime viską, kad per šiuos metus neliktų neblaivių vairuotojų keliuose. Džiugu, kad prie akcijos prisideda degalinių tinklai. Įrodykime, kad Lietuva gali keistis, jei tik to panorės pilietiškai ir patriotiškai nusiteikę žmonės. Blaivybės banga nuo blaivių jaunimo vakarėlių iki masinių festivalių bei krepšinio arenų be alkoholio tampa vyraujančia mada, o ateityje taps norma.

Akcija vykdoma visose Lietuvos savivaldybėse, joje dalyvauja visuomenės sveikatos biurai, pareigūnai, sveikuoliai, mokyklos, bibliotekos ir kitos organizacijos. Akciją palaiko žinomi visuomenės ir kultūros veikėjai. Internete paskelbtas Andriaus Mamontovo kvietimas prisijungti prie akcijos, jos pristatyme Naisiuose dalyvavo Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis. Akcijoje dalyvaujantys vairuotojai raginami skelbti savo užklijuotų lipdukų nuotraukas, video klipus Facebook socialiniame tinkle su grotažyme #VairuojuBlaivusNesMyliuJus.