Politinė reklama. Administruojama EP nario B. Ropės biuro.
Ar jums yra tekę susidurti su situacija, kai Lietuvoje ir kitoje ES šalyje buvo parduodama vienodai ar labai panašiai supakuota prekė tuo pačiu pavadinimu, bet jos sudėtis ir kokybė skyrėsi?

Taip

Ne

Niekada neatkreipiau į tai dėmesio.

Susidūrėte su produktais-veidmainiais? Pasidalinkite!


Prekės ženklas - tas pats, gaminio pavadinimas - tas pats, pakuotės - vienodos ar beveik vienodos, o sudėtys - skirtingos. Ar atpažįstate tokią situaciją? 
 
Pavyzdžiui, jei sausainiai Lietuvoje parduodami su pigiu ir menkaverčiu palmių aliejumi, o lygiai taip pat supakuoti sausainiai Vakarų Europoje - su saulėgrąžų aliejumi. Ar gėrimas Lietuvoje parduodamas su daug daugiau cukraus, nei toks pats kitoje ES šalyje. 
 
Europarlamentaras iš Lietuvos Bronis Ropė Briuselyje apsiėmė Lietuvos ir visos Europos rinkėjų vardu pasakyti garsų "NE" tokiam Europos žmonių skirstymui į "pirmos" ir "antros" rūšies vartotojus. Jis tapo vienu iš kelių pranešėjų šiuo klausimu Europoje. 
 
Nuo to, kokių įrodymų jis ras, kokias išvadas parengs ir kokius pasiūlymus pateiks Europos Parlamentui, priklauso, kokį sprendimą priims Europos valdžios institucijos ir ar pavyks pažaboti šį faktinį mūsų apgaudinėjimą, kai po ta pačia pakuote, neretai už tą pačią ar dar didesnę kainą, mums brukamas prastesnis, neretai ir sveikatai mažiau naudingas produktas. 
 
"Man reikia jūsų pagalbos, kad kartu sustabdytume šią gamintojų ir platintojų veidmainystę, - sako "žaliasis" europarlamentaras Bronis Ropė. - Kad parengčiau kuo kokybiškesnį ir įtikinamesnį dokumentą, man reikia, kad atsiųstumėte daugiau tokių produktų pavyzdžių. Turime visi drauge parodyti Briuseliui, kad tai ne pavieniai atvejai, o sisteminė nepagarba mums, ir šią problemą reikia civilizuotai išspręsti, nes mes nesame prastesni už kitus europiečius".  
 
Radote "dvejopos sudėties" produktų pavyzdžių Lietuvoje ar kur kitur Europoje? Atsiųskite EP pranešėjui iš Lietuvos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojui Broniui Ropei! Europarlamentaras su savo biuro Lietuvoje darbuotojais bus dėkingi už pagalbą ir kartu su jumis padarytą gerą darbą. 
 
Mums reikia:
- nuotraukų, kur aiškiai matytųsi skirtinga to paties produkto sudėtis;
- produktų pavadinimų ir rūšių;
- informacijos, kur ir kada abi prekės rastos prekyboje (datos, šalys, miestai, konkrečių parduotuvių pavadinimai ir buvimo vietos);
- pageidautina - informacijos apie kainą (palyginimui); geriausiai, kad irgi matytųsi nuotraukose. 
 
Nuotraukas ar "faktinius įrodymus" (pačius produktus-veidmainius) galite pristatyti:
- į artimiausią Bronio Ropės biurą (Lietuvoje jų yra keli - pasirinkite, kuris yra arčiausiai Jūsų - http://www.rope.lt/index.php?option=com_almainitems&view=item&Itemid=111);
- atsiųsti paprastu paštu 
(EP nario Bronio ROPĖS biuras Gedimino pr. 28/2 (506 kab.) LT-01104 Vilnius
- ar el. paštu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
Būkime aktyvūs, nes tik patys mes galime pakeisti savo gyvenimą į gera! EP nario biurai ir atstovai visoje Lietuvoje
Vilnius
+370 5 2077821,
vilnius@rope.lt

Kaunas
+370 673 81231,
ruta@rope.lt

Alytus
+370 671 32034,
zita.valiuniene@gmail.com

Marijampolė
+370 671 13018,
audriusbfg@gmail.com

Telšiai
+370 610 09137,
remdaiva@gmail.com

Tauragė
8 677 64721
+370 601 23038
taurage@rope2014.lt
Ignalina
+370 621 16048,
deimantemalikenaite94@gmail.com

Briuselis
+32(0)2 28 45384,
bronis.rope@europarl.europa.eu
dmitrij.kulik@europarl.europa.eu
milda.joksaite@europarl.europa.eu

Panevėžys
+370 674 61982,
panevezys@rope.lt


Klaipėda
+370 674 51078,
j.klaudija@gmail.com