Politinė reklama. Administruojama EP nario B. Ropės biuro.
Ar jums yra tekę susidurti su situacija, kai Lietuvoje ir kitoje ES šalyje buvo parduodama vienodai ar labai panašiai supakuota prekė tuo pačiu pavadinimu, bet jos sudėtis ir kokybė skyrėsi?

Taip

Ne

Niekada neatkreipiau į tai dėmesio.

Europarlamentaras Bronis Ropė: kiek iš tikrųjų pieno yra pieniniame šokolade?


Lietuvoje išrinktas Europos Parlamento narys Bronis Ropė kreipėsi į Lietuvos Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą prašydamas įvertinti, kodėl ant to paties Lietuvoje parduodamo šokolado „Milka Alpine Milk“ nurodoma skirtinga informacija apie sudėtį, priklausomai nuo to, kokia kalba ją skaitysi.

Bronis Ropė padėkojo tarnybai už tyrimą, kuris patvirtino pagarsėjusius skandalingus teiginius apie skirtingą vienodai supakuotų produktų sudėtį Lietuvoje ir Vokietijoje.

Šį kartą „žaliųjų“ europarlamentaras, rengiantis pranešimą apie dvejopos sudėties produktų problemą, atkreipė dėmesį, kad net fiziškai ant tos pačios prekės būna nurodoma skirtinga informacija apie jos sudėtį.

Bronis Ropė pateikė populiaraus šokoladuko „Milka Alpine Milk“ pavyzdį, nurodęs, kad jo sudėtyje lietuvių, latvių, estų ir lenkų kalbomis nėra nurodoma informacija apie tai, kiek šiame šokoladuke yra sausųjų pieno medžiagų. Tuo metu anglų kalba pažymėta, kad šių medžiagų (angl. milk solids) gaminyje yra mažiausiai 18 proc.

„Šiuo atveju Lietuvoje pirkdami šokoladą nebežinome, kokia tikra jo sudėtis. Neturi būti tokios situacijos, kad skirtingomis kalbomis pateikiama skirtinga informacija, kuri, kaip tikisi vartotojas, turėtų būti visiškai vienoda,“ – pastebi Bronis Ropė.

Europarlamentaras teigia atkreipsiantis dėmesį į šį reiškinį Europos Parlamente ruošdamas pranešimą apie skirtingas tų pačių gaminių sudėtis skirtingoms šalims. Briuselyje jis yra paskirtas papildomu (kaip sakoma Europos Parlamente, „šešėliniu“) pranešėju šiuo klausimu.

„Ar ši situacija nėra susijusi su tuo, kad skirtingoms rinkoms gaminami skirtingos kokybės produktai? Ir ar tai nerodo gamintojų požiūrio į kai kurias ES valstybes nares, kaip į antrarūšes?“ – klausia Lietuvos europarlamentaras kreipimesi į kontroliuojančią instituciją.

Penktadienį Europos Parlamento informacijos biure Vilniuje vykusioje diskusijoje „Produktai bendrojoje ES rinkoje: vienodai saugūs ir kokybiški visiems“ Bronis Ropė taip pat atkreipė dėmesį, kad skiriasi to paties gamintojo sausainių „Milka Oreo“ sudėtis Lietuvoje ir Belgijoje.

„Beveik identiškos pakuotės ir to paties pavadinimo sausainiai. Ir Vilniuje, ir Briuselyje juose yra „alyvpalmių riebalų“, kurie kitomis kalbomis tiesiai šviesiai pavadinti „palmių aliejumi“, tai yra pigus ir menkavertis produktas. Bet perkant Belgijoje šiuose sausainiuose yra ir kur kas vertingesnio palmių branduolių aliejaus. Lietuviškoje šių sausainių versijoje šis iš sėklų spaudžiamas ir, manoma, vertingesnis riebalas nenurodomas, turbūt jo čia neatveža,“ – atkreipia dėmesį Bronis Ropė.

Jis teigia, kad „Milka“ produktai pasirinkti tik kaip vienas iš pavyzdžių, nes panašių klausimų kyla ir dėl kitų gamintojų produkcijos. Europarlamentaras ragina piliečius būti aktyvius ir siųsti jam daugiau dvejopos sudėties produktų pavyzdžių, nes tai padės spendžiant šią pasipiktinimą daugeliui žmonių keliančią problemą.

Išvadas ir pasiūlymus dėl skirtingos sudėties to paties gamintojo produktų skirtingoms šalims Bronis Ropė Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitetui turėtų pristatyti iki balandžio pabaigos. Suvestinį pranešimą ir jame siūlomus sprendimus Parlamentas tvirtins liepos mėnesį.


Nuotraukos
EP nario biurai ir atstovai visoje Lietuvoje
Vilnius
+370 5 2077821,
vilnius@rope.lt

Kaunas
+370 673 81231,
ruta@rope.lt

Alytus
+370 671 32034,
zita.valiuniene@gmail.com

Marijampolė
+370 671 13018,
audriusbfg@gmail.com

Telšiai
+370 610 09137,
remdaiva@gmail.com

Tauragė
8 677 64721
+370 601 23038
taurage@rope2014.lt
Ignalina
+370 621 16048,
deimantemalikenaite94@gmail.com

Briuselis
+32(0)2 28 45384,
bronis.rope@europarl.europa.eu
dmitrij.kulik@europarl.europa.eu
milda.joksaite@europarl.europa.eu

Panevėžys
+370 674 61982,
panevezys@rope.lt


Klaipėda
+370 674 51078,
j.klaudija@gmail.com