EK pradėjo pažeidimo procedūrą prieš Lietuvą, kadangi LR žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatyme nustatyti kvalifikaciniai reikalavimai prieštarauja laisvo kapitalo judėjimo ir įsisteigimo laisvės principams. Lietuvos reikalaujama panaikinti kai kuriuos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo ribojimus. Kaip manote, ar žemės sandoriai turi būti reguliuojami saugikliais?

Taip, saugikliai reikalingi, ir būtų tikslinga jų sąrašą netgi plėsti

Saugikliai reikalingi, pakaktų išsaugoti šiuo metu galiojančius, kurie visiškai atlieka savo funkciją

Saugikliai reikalingi, tačiau tų, dėl kurių prieštarauja Europos Komisija, derėtų atsisakyti

Nematau reikalo papildomai reguliuoti žemės sandorių

Jei pageidaujate pareikšti savo nuomonę šiuo klausimu apklausoje, kviečiame užpildyti B. Ropės vykdomos apklausos anketą dėl žemės pardavimo saugiklių.
Europos Komisijos konsultacijos dėl augalus apdulkinančių vabzdžių


Kviečiu visus, neabejingus gamtos ir žemės ūkio bei apskritai - visos planetos ateities klausimams, dalyvauti Europos Komisijos paskelbtose konsultacijose dėl augalus apdulkinančių vabzdžių.

Klausimo svarba yra didžiulė - vabzdžiai yra būtinas augalų dauginimosi elementas, o pastarųjų metų tyrimai rodo, jog vabzdžių skaičius ženkliai mažėja. Atsakyti į klausimą kokį poveikį toks sumažėjimas turės augalijos pasauliui, kol kas dar ankstoka, nors mokslininkai iš esmės sutaria, augalus apdulkinančių vabzdžių nykimas gali grėsti labai sunkiomis pasekmėmis tiek gamtai, tiek žemės ūkiui, tiek visai ekosistemai ir neatskiriamai jos daliai - žmogui.

Šios konsultacijos rengiamos siekiant išaiškinti geriausias priemones tam, kad išvengti galimos gamtinės katastrofos. Kiekviena nuomonė yra svarbi, nesvarbu ar tai būtų moksliškai pagrįsta nuomonė ar ką tik užgimusi idėja. Mūsų, Žaliųjų / ELA grupė Europos Parlamente parengė konsultacinį dokumentą šiuo klausimu, kuriame pateikiama daug konstruktyvių siūlymų dėl susiklosčiusios padėties taisymo ir galimų atsakymų į Komisijos klausimyno klausimus: https://www.greens-efa.eu/en/article/news/save-the-bees/

Konsultacijos vyksta internete, adresu: https://ec.europa.eu/info/consultations/public-consultation-eu-initiative-pollinators_lt Savo pastabas ir komentarus visomis oficialiomis Europos Sąjungos kalbomis galima teikti iki balandžio 4-osios. Klausimyno užpildymui turėtų pakakti 20 minučių.

Jeigu norime, kad mūsų siekiai būtų išgirsti, turime juos išsakyti! Todėl prašau visus, atsakiusius į šį klausimyną ir pateikusius savo ar savo institucijų pastabas, nepagailėti dar keleto minučių jas išdėstyti ir man - ar žinute į feisbuko paskyrą ar elektroniniu laišku, adresu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .
EP nario biurai ir atstovai visoje Lietuvoje
Vilnius
+370 5 2077821,
vilnius@rope.lt

Kaunas
+370 673 81231,
ruta@rope.lt

Klaipėda
+370 674 51078,
klaipeda@rope.lt

Alytus
+370 671 32034,
zita.valiuniene@gmail.com

Marijampolė
+370 671 13018,
audriusbfg@gmail.com

Telšiai
+370 610 09137,
remdaiva@gmail.com

Tauragė
8 677 64721
+370 601 23038
taurage@rope2014.lt
Ignalina
+370 621 16048,
deimantemalikenaite94@gmail.com

Briuselis
+32(0)2 28 45384,
bronis.rope@europarl.europa.eu
dmitrij.kulik@europarl.europa.eu

Panevėžys
+370 674 61982,
panevezys@rope.lt