Politinė reklama. Administruojama EP nario B. Ropės biuro.
Ar jums yra tekę susidurti su situacija, kai Lietuvoje ir kitoje ES šalyje buvo parduodama vienodai ar labai panašiai supakuota prekė tuo pačiu pavadinimu, bet jos sudėtis ir kokybė skyrėsi?

Taip

Ne

Niekada neatkreipiau į tai dėmesio.

Bronis Ropė metų europiečio apdovanojimui teikia sveikuolę Ksaverą Vaištarienę


Europos Parlamento (EP) narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Bronis Ropė kasmet EP suteikiamam “Europos piliečio” titului šiemet kelia žymios Lietuvos sveikuolės, pastaruoju metu “sveikos mitybos iššūkiais” pagarsėjusios Ksaveros Vaištarienės kandidatūrą.

86-erių chemijos mokslų daktarė Ksavera Vaištarienė – kultūrinio sveikos mitybos paveldo puoselėtoja, tradicijų tęsėja ir sveikos gyvensenos idėjų skleidėja. Ji vykdo švietėjišką veiklą, skleidžia sveikos mitybos principus ir perteikia sveiko maisto vartojimo kultūrą, didindama piliečių suvokimą apie būtinybę rūpintis tiek kūno, tiek dvasine sveikata.

K.Vaištarienės kandidatūrą “Metų europiečio” titului pasiūlęs Bronis Ropė teigia: „Europietis – tai, visų pirma, savarankiškas, pasitikintis savimi ir laimingas žmogus. Laimingas ir žinantis savo vertę, kur bebūtų – ar gyventų pasiturinčioje Vakarų Europoje, ar dar tik ES siekiančioje įsitvirtinti Lietuvos valstybėje. Ar gyventų didmiestyje, ar nedideliame mieste, ar kaime. Ar jauno amžiaus, ar jau daug gyvenimo ragavęs.

Europos pilietis nėra „žmogus be tėvynės“. Tai žmogus, visų pirma mylintis savo kraštą – bet į gyvenimą žvelgiantis atvira širdimi, besijaučiantis plataus pasaulio dalele, gyvenantis darnoje su gamta, su savimi ir su artimu. Tai žmogus, skleidžiantis tikėjimą geresne ateitimi ir įkvepiantis aplinkinius savo pavyzdžiu. Laimingas žmogus – tai, žinoma, sveikas žmogus, užkrečiantis kitus optimizmu ir energija“.

Bronis Ropė neabejoja, kad būtent toks žmogus yra „Metų europiečio“ vardui teikiama kandidatė. Jos asmenyje europarlamentaras norėtų pagerbti ir visą daugiatūkstantinį Lietuvos sveikuolių judėjimą.

Pusę šimtmečio brandintą sveikos mitybos patirtį K. Vaištarienė sėkmingai perteikia visuomenei knygų, bendravimo su ligoniais, viešų paskaitų forma. Naujausias nominantės vykdomas projektas – sveikos mitybos iššūkis, jau įtraukęs dešimtis tūkstančių sveikos mitybos idėja besidominčių sekėjų, ypač jaunimo.

K. Vaištarienės veikla įkūnija 2018-ųjų – Europos kultūrinio paveldo metų – tikslą paskatinti daugiau žmonių atrasti mūsų žemyno kultūros turtus.

2015 metais B.Ropės kvietimu K. Vaištarienė yra lankiusis Europos Parlamente.

Dėl metų Europos piliečio vardo suteikimo sprendžia nacionalinės šalių atstovų Europos Parlamente komisijos ir EP pirmininko vadovaujama apdovanojimo kanceliarija. Galutinis kandidatų sąrašas Kanceliarijai pateikiamas ne vėliau kaip iki balandžio 30 dienos. Kanceliarija iš sąrašo išrenka iki 50 laureatų.


Nuotraukos
EP nario biurai ir atstovai visoje Lietuvoje
Vilnius
+370 5 2077821,
vilnius@rope.lt

Kaunas
+370 673 81231,
ruta@rope.lt

Alytus
+370 671 32034,
zita.valiuniene@gmail.com

Marijampolė
+370 671 13018,
audriusbfg@gmail.com

Telšiai
+370 610 09137,
remdaiva@gmail.com

Tauragė
8 677 64721
+370 601 23038
taurage@rope2014.lt
Ignalina
+370 621 16048,
deimantemalikenaite94@gmail.com

Briuselis
+32(0)2 28 45384,
bronis.rope@europarl.europa.eu
dmitrij.kulik@europarl.europa.eu
milda.joksaite@europarl.europa.eu

Panevėžys
+370 674 61982,
panevezys@rope.lt


Klaipėda
+370 674 51078,
j.klaudija@gmail.com