Politinė reklama. Administruojama EP nario B. Ropės biuro.
Ar jums yra tekę susidurti su situacija, kai Lietuvoje ir kitoje ES šalyje buvo parduodama vienodai ar labai panašiai supakuota prekė tuo pačiu pavadinimu, bet jos sudėtis ir kokybė skyrėsi?

Taip

Ne

Niekada neatkreipiau į tai dėmesio.

B. Ropės veiklos ataskaita ir laukiančių darbų aptarimo renginys


Vasario 2-ąją Kaune, Aleksandro Stulginskio universitete B. Ropė suorganizavo jau tradiciniu tapusį savo veiklos Europos Parlamente ir Lietuvoje aptarimo renginį, kuriame europarlamentaras pristatė 2017 metų veiklą ir diskutavo su renginio dalyviais apie veiklos gaires šiems metams. Į renginį atvykstančius svečius pasitiko Kauno bočių liaudies muzikos ansamblis. Renginyje apsilankė LR žemės ūkio ministras Bronius Markauskas bei LR Seimo nariai L. Stacevičius, M. Puidokas, P. Valiūnas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojas, šalies žmonių sprendimu atstovaujantis mums Europos Parlamente, Žaliųjų frakcijoje, prabėgusius 2017-uosius įvardija kaip naujų sunkumų, iššūkių, bet ir atrastų naujų galimybių metus.

„Šie metai pažymėti išskirtinių išbandymų Lietuvos žemės ūkiui. Užtvindyti laukai, sunaikintas derlius. Kartu su žemdirbiais dirbome, kad įtikintume Europą ateiti į pagalbą.
Ūkininkų atsiųsti užtvinusių laukų vaizdai padėjo pasiekti retai kada priimamą sprendimą – ES paramą nuostoliams padengti. Pagalba skirta taip pat Latvijai, Estijai ir Suomijai, bet Lietuvai pavyko atsiriekti didžiausią dalį (9 iš 15 mln. eurų)“, – pasakojo Bronis Ropė.

Europos Parlamentas yra didžiulis mechanizmas. Išmokus naudotis jo teikiamomis galimybėmis, galima mums palankesne linkme paveikti priimamus sprendimus.
„Žmonėms atrodo: Europos Parlamentas yra toli ir mums nerūpi, ką jie ten sprendžia. Iš tikrųjų taip nėra. Briuselyje priimami sprendimai, kurie rytoj tiesiogiai paveiks, ar bus ką dirbti žmogui Lietuvos mažame miestelyje ar kaime, kiek pinigų iš visų mūsų kišenių pareikalaus atominės elektrinės uždarymas, kas turės teisę Lietuvoje nusipirkti žemės. Dalyvaudamas priimant sprendimus dėl biudžeto ir kitų Lietuvai gyvybiškai svarbių klausimų, rengdamas pranešimus ar tiesiog bendraudamas su kitais sprendimų priėmėjais siekiu, kad Europos politikos rezultatai būtų naudingi visiems Lietuvos žmonėms, ne tik ES pinigus „įsisavinančioms“ institucijoms ir agentūroms“, - apžvelgdamas metų darbus teigė Bronis Ropė.

Europinė politika yra labai plati ir neretai Lietuvos interesai iškyla visai netikėtose situacijose. Pavyzdžiui, Lietuvos mėsos sektoriui svarbūs saugikliai tampa kertiniu elementu B. Ropės rengiamame pranešime apie laisvosios prekybos sutartis su Australija ir Naująja Zelandija, o aptariant Sanglaudos politiką tenka rengti dokumentą, kad kaimiškose vietovėse lengviau būtų įsidiegti internetą.

Žvelgdamas į ateitį, europarlamentaras mato dvi svarbias sritis, kur vis dar reikia įdėti daug pastangų, kad įtvirtintų Lietuvos, kaip pilnavertės Europos Sąjungos narės, statusą.

Pirma – pasiekti, kad ES tesėtų duotą pažadą sulyginti lietuvių žemdirbių gaunamas išmokas su parama kitų šalių ūkininkams. Bronis Ropė yra tas žmogus, kuris patekęs į Europos Parlamentą pradėjo nuosekliai kelti šį klausimą, nes anksčiau ten Lietuvai atstovavusiems politikams žemdirbių reikalai ne itin rūpėjo. Jis įteiks Europos Parlamento Peticijų komitetui žemdirbių surinktus parašus už išmokų suvienodinimą. Kartu europarlamentaras pripažino, kad realių poslinkių šioje srityje galima tikėtis tik iš kitos kadencijos Europos Parlamento, kuris formuos Europos Komisiją 2019-2024 metams.

Kita sritis, kur Europoje dar sunkiai sekasi panaikinti seną takoskyrą tarp Rytų ir Vakarų, yra skirtinga to paties ženklo prekių sudėtis skirtingose valstybėse. Europos Parlamentas ėmėsi pažaboti dvigubus standartus, kuriuos verslininkai taiko turtingesnių ir mažiau pasiturinčių Europos valstybių gyventojams. Briuselyje jau pripažįstamas Bronio Ropės autoritetas pelnė jam galimybę tapti vienu iš šio klausimo pranešėjų, siekiant geresnės mūsų šalies ir visos Europos vartotojų apsaugos nuo nesąžiningų manipuliacijų su gaminių sudėtimi.

„Man tai galimybė prisidėti, kad „naujųjų“ valstybių narių europiečiai, visų pirma mano rinkėjai lietuviai, jaustųsi Europos rinkoje gerbiami, visateisiai, kad mūsų skoniais, piniginėmis ir pasirinkimais nebūtų manipuliuojama“, – sako europarlamentaras iš Lietuvos, tapęs šešėliniu Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto pranešėju šiuo klausimu. Ne paslaptis – maisto produktų sudėtyje pakeičiant kokybiškas ir brangesnes žaliavas menkavertėmis, nukenčia ne tik vartotojas, bet ir žaliavos gamintojas – ūkininkas.

„Nesame prastesni už kitus europiečius, tą įrodėme realiais darbais; įtvirtinti mūsų lygiavertiškumą teisiniame ir politiniame lygmenyje yra mano siekis likusiai kadencijos daliai“, - tokį tikslą sau išsikėlė Bronis Ropė.

Renginio pabaigoje B. Ropė įteikė padėkas labiausiai nusipelniusiems piliečiams ir padėkojo jiems už aktyvumą ir iniciatyvumą, prisidedant prie klestinčios Lietuvos kūrimą.

Veiklos ataskaita renginio svečiams pristatyta ir netradicine, vaizdo filmo forma.

Bronio Ropės veiklą pristatantį vaizdo filmą galima peržiūrėti čia:


Nuotraukos
EP nario biurai ir atstovai visoje Lietuvoje
Vilnius
+370 5 2077821,
vilnius@rope.lt

Kaunas
+370 673 81231,
ruta@rope.lt

Alytus
+370 671 32034,
zita.valiuniene@gmail.com

Marijampolė
+370 671 13018,
audriusbfg@gmail.com

Telšiai
+370 610 09137,
remdaiva@gmail.com

Tauragė
8 677 64721
+370 601 23038
taurage@rope2014.lt
Ignalina
+370 621 16048,
deimantemalikenaite94@gmail.com

Briuselis
+32(0)2 28 45384,
bronis.rope@europarl.europa.eu
dmitrij.kulik@europarl.europa.eu
milda.joksaite@europarl.europa.eu

Panevėžys
+370 674 61982,
panevezys@rope.lt


Klaipėda
+370 674 51078,
j.klaudija@gmail.com