EK pradėjo pažeidimo procedūrą prieš Lietuvą, kadangi LR žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatyme nustatyti kvalifikaciniai reikalavimai prieštarauja laisvo kapitalo judėjimo ir įsisteigimo laisvės principams. Lietuvos reikalaujama panaikinti kai kuriuos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo ribojimus. Kaip manote, ar žemės sandoriai turi būti reguliuojami saugikliais?

Taip, saugikliai reikalingi, ir būtų tikslinga jų sąrašą netgi plėsti

Saugikliai reikalingi, pakaktų išsaugoti šiuo metu galiojančius, kurie visiškai atlieka savo funkciją

Saugikliai reikalingi, tačiau tų, dėl kurių prieštarauja Europos Komisija, derėtų atsisakyti

Nematau reikalo papildomai reguliuoti žemės sandorių

Jei pageidaujate pareikšti savo nuomonę šiuo klausimu apklausoje, kviečiame užpildyti B. Ropės vykdomos apklausos anketą dėl žemės pardavimo saugiklių.
Lietuvos geležinkeliai tampa darnios energetikos pavyzdžiu


Lietuvos geležinkeliai aplenkė Europą! Dėl atsinaujinančios ir aplinkai draugiškos energetikos plėtrą paspartinti turėsiančio švarios energetikos paketo Europos Parlamente balsuosime tik rytoj, o štai Lietuvos geležinkeliai jau nuo šių metrų pradžios elektriniams traukiams naudoja tik žalią - iš atsinaujinančių išteklių pagamintą - energiją.

Puiki iniciatyva, kurią turime visokeriopai palaikyti, skatinti ir kurią galime rodyti kitiems kaip ambicingos, į darnią ateitį drąsiai žengiančios Lietuvos politikos pavyzdį. AB „Lietuvos geležinkeliai“ tapo antra tokią įmone Europoje, po Nyderlandų geležinkelių kompanijos, pernai sausį pradėjusios naudoti tik iš vėjo pagamintą energiją.

Sveikinu geležinkeliečius su šiuo pasiekimu. Džiugu matyti kaip atsinaujinusi geležinkelių vadovybė siekia tobulinti šią svarbią ir darnią transporto rūšį, pasiūlyti daugiau ir kokybiškų paslaugų tiek verslui, tiek žmonėms. Džiugu matyti atsakingą požiūrį į aplinką ir į mūsų visų ateitį.

Labai tikiuosi kad ir kiti ūkio sektoriai prisidės prie šių lenktynių link žalesnės ir darnesnės ateities Lietuvos - turime pasiekti, kad didėtų elektrifikuotų linijų skaičius, turime pasiekti, kad ne tik geležinkeliai vartotų vien aplinkai draugišką energiją, turime pasiekti, kad Lietuvoje būtų pagaminama tiek atsinaujinančios energijos, kiek pakaktų mūsų šalies poreikiams patenkinti, o gal net ir daugiau ir, kas svarbiausia, - turime sudaryti teisines sąlygas, kad gaminti ir prekiauti atsinaujinančia energija galėtų visi.

Šių tikslų siekiu dirbdamas Europos Parlamente ir tikiuosi, kad mūsų šalies politikai, verslo lyderiai bei visa visuomenė prisidės prie jų įgyvendinimo!

AB „Lietuvos geležinkeliai“ pranešimas spaudai
EP nario biurai ir atstovai visoje Lietuvoje
Vilnius
+370 5 2077821,
vilnius@rope.lt

Kaunas
+370 673 81231,
ruta@rope.lt

Klaipėda
+370 674 51078,
klaipeda@rope.lt

Alytus
+370 671 32034,
zita.valiuniene@gmail.com

Marijampolė
+370 671 13018,
audriusbfg@gmail.com

Telšiai
+370 610 09137,
remdaiva@gmail.com

Tauragė
8 677 64721
+370 601 23038
taurage@rope2014.lt
Ignalina
+370 621 16048,
deimantemalikenaite94@gmail.com

Briuselis
+32(0)2 28 45384,
bronis.rope@europarl.europa.eu
dmitrij.kulik@europarl.europa.eu

Panevėžys
+370 674 61982,
panevezys@rope.lt