Ar jums yra tekę susidurti su situacija, kai Lietuvoje ir kitoje ES šalyje buvo parduodama vienodai ar labai panašiai supakuota prekė tuo pačiu pavadinimu, bet jos sudėtis ir kokybė skyrėsi?

Taip

Ne

Niekada neatkreipiau į tai dėmesio.

Klaipėda: Darnaus regiono vystymo link


Klaipėdos universitete (KU) vykusioje Europos Parlamento nario Broniaus Ropės ir KU organizuotoje diskusijoje „Klaipėdos regiono darnaus vystymosi perspektyva: inovacijų ekosistema“ aptarti inovacijų ekosistemos raidos prioritetai Europos Sąjungos (ES) kontekste ir įvairių dalyvių – valstybės, savivaldos, verslo bei švietimo institucijų – lūkesčiai.

Europarlamentaras B. Ropė pristatė naujo ES finansinio laikotarpio Lietuvos regionų galimybes, vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys – Baltosios regioninės politikos knygos vizijas ir regionų gaivinimo veiksmų planą, Jungtinių Tautų Europos ekonominės komisijos darnaus vystymosi švietimo ekspertė Laima Galkutė – švietimo ir mokslo vaidmenį, siekiant darnaus vystymo, Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinio direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Levickis – inovacijų ekosistemos valdymo ir finansavimo modelius, UAB „Profis Group“ vadovas atskleidė jaunojo verslininko viziją sėkmingoje ir inovatyvioje Klaipėdoje.

Regiono ir švietimo institucijų sąveika

KU rektorius Eimutis Juzeliūnas pabrėžė, kad Klaipėdos regiono inovacijų ekosistemą sudaro tarpusavyje sąveikaujančios aukštosios mokyklos, verslo įmonės ir valstybės bei savivaldos institucijos.

„Sąveiką mes matome su Klaipėdos miesto kolegijomis – Klaipėdos valstybine kolegija ir Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla. Svarbu akcentuoti, kad bendradarbiauja nepriklausomos institucijos. Jau pasirašėme konsorciumo sutartį, kad nebūtų nereikalingos konkurencijos, atvirkščiai – lengvai būtų galima pereiti iš vienos studijų pakopos į kitą“, – pranešime cituojamas E. Juzeliūnas.

Rektoriaus teigimu, KU išliks daugiasritis, tačiau specializuotas universitetas, labiau orientuotas į jūrinį sektorių, nors kartu teigta, kad nebus apleisti ir humanitariniai ir socialinių mokslai, kurie yra svarbūs, siekiant darnaus regiono vystymo.

Tarp verslo ir mokslo – atotrūkis 

Inovacijų ekosistemos modelyje verslas yra glaudžiai susijęs su akademiniu pasauliu. AB „Vakarų laivų gamyklos“ generalinio direktoriaus ir KU Tarybos pirmininko A. Šileikos teigimu, Klaipėdos regiono problema ta, kad čia vyrauja pramonė, kuri nekuria aukštųjų technologijų.

Pasak A. Šileikos, šiandien tarp verslo ir mokslo yra didelis atotrūkis. „Verslas greitai prisitaiko ir geba savo problemas spręsti pats. Tačiau tikrai yra sričių, kur būtini moksliniai tyrimai, akademinio pasaulio įžvalgos. Mokslas turi būti šalia verslo“, – teigia KU Tarybos pirmininkas. Jis akcentavo, kad Klaipėdos regionui būtina universiteto lyderystė ne tik atliekant mokslinius tyrimus ar kuriant technologijas, bet ir rengiant specialistus. Taip universitetas prisidėtų prie tvarios verslo plėtros regione.

KU rektorius priminė, kad universitetas su verslu jau veikia dviejuose klasteriuose. Tačiau KU siekia glaudesnio ryšio su regiono verslu, nori, kad verslo atstovai prisidėtų prie universiteto valdymo, formuotų universiteto tikslus, uždavinius ir strategiją.

Europos parlamentaras B. Ropė, pristatydamas finansines Lietuvos regionų galimybes, teigė, kad „Lietuva yra per daug centralizuota, norėtųsi, kad būtų ne statistiniai, bet faktiniai regionai. Nelaukime, kol kažkas tai padarys už mus. Galimybių įgyvendinti tikslus tikrai yra.“
www.atviraklaipeda.lt


Nuotraukos
EP nario biurai ir atstovai visoje Lietuvoje
Vilnius
+370 5 2077821,
vilnius@rope.lt

Kaunas
+370 673 81231,
ruta@rope.lt

Alytus
+370 671 32034,
zita.valiuniene@gmail.com

Marijampolė
+370 671 13018,
audriusbfg@gmail.com

Telšiai
+370 610 09137,
remdaiva@gmail.com

Tauragė
8 677 64721
+370 601 23038
taurage@rope2014.lt
Ignalina
+370 621 16048,
deimantemalikenaite94@gmail.com

Briuselis
+32(0)2 28 45384,
bronis.rope@europarl.europa.eu
dmitrij.kulik@europarl.europa.eu

Panevėžys
+370 674 61982,
panevezys@rope.lt