EK pradėjo pažeidimo procedūrą prieš Lietuvą, kadangi LR žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatyme nustatyti kvalifikaciniai reikalavimai prieštarauja laisvo kapitalo judėjimo ir įsisteigimo laisvės principams. Lietuvos reikalaujama panaikinti kai kuriuos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo ribojimus. Kaip manote, ar žemės sandoriai turi būti reguliuojami saugikliais?

Taip, saugikliai reikalingi, ir būtų tikslinga jų sąrašą netgi plėsti

Saugikliai reikalingi, pakaktų išsaugoti šiuo metu galiojančius, kurie visiškai atlieka savo funkciją

Saugikliai reikalingi, tačiau tų, dėl kurių prieštarauja Europos Komisija, derėtų atsisakyti

Nematau reikalo papildomai reguliuoti žemės sandorių

Jei pageidaujate pareikšti savo nuomonę šiuo klausimu apklausoje, kviečiame užpildyti B. Ropės vykdomos apklausos anketą dėl žemės pardavimo saugiklių.
B. Ropės organizuojama Konferencija Panevėžyje - "Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos"


Gerbiamieji,

maloniai kviečiame Jus rugsėjo 22 d., penktadienį, 11 val., dalyvauti nacionalinėje politikos konferencijoje „Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos“.

Renginys vyks Panevėžio rajono savivaldybės (adr. Vasario 16-osios g. 27, Panevėžys) Didžiojoje salėje. Konferencijoje dalyvaus Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys, Darbo ir socialinių tyrimų instituto ekspertas Boguslavas Gruževskis, Seimo nariai, vietos savivaldos, visuomenės, nevyriausybinių organizacijų ir verslo atstovai.

Konferencijos vieta pasirinkta ne atsitiktinai: Panevėžys, kaip mažiausias Lietuvos didmiestis, puikiai iliustruoja iššūkius, su kuriais susiduria mūsų šalies regionai. Per pastaruosius du šimtus metų išaugęs nuo aštuonis šimtus gyventojų turėjusio miestelio iki šimtatūkstantinio miesto, tapęs kultūros, švietimo ir pramonės centru, magistralių ir idėjų sankryža, pastaraisiais metais Panevėžys, kaip ir nemažai kitų regionų centrų, sunkiai randa savo atsaką į šiandienos iššūkius. Tuo pat metu emigracija grasina didmiesčio statuso praradimu, o vidutinis atlyginimas, gerokai žemesnis nei šalies vidurkis, aukštas nedarbas ir gerai apmokamų darbo vietų trūkumas neigiamai veikia ir socialinę bei kultūrinę aplinką.

Aptarti regionų atsigavimo perspektyvoms, turimų galimybių panaudojimui bei naujų kūrimui, vietos ir centrinės valdžios bendradarbiavimo efektyvumo didinimui, pilietinės visuomenės įtraukimui į valdymo tobulinimo ir gerovės kūrimo iniciatyvas, regionų plėtrą stabdančių kliūčių šalinimui nacionaliniu ir europiniu lygmeniu skiriama Europos Parlamento nario Bronio Ropės biuro kartu su LR Seimu organizuojama konferencija „Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos“.


Planuojama renginio pabaiga 15 val.
Registruotis prašome el. paštu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Programą rasite čia.
EP nario biurai ir atstovai visoje Lietuvoje
Vilnius
+370 5 2077821,
vilnius@rope.lt

Kaunas
+370 673 81231,
ruta@rope.lt

Klaipėda
+370 674 51078,
klaipeda@rope.lt

Alytus
+370 671 32034,
zita.valiuniene@gmail.com

Marijampolė
+370 671 13018,
audriusbfg@gmail.com

Telšiai
+370 610 09137,
remdaiva@gmail.com

Tauragė
8 677 64721
+370 601 23038
taurage@rope2014.lt
Ignalina
+370 621 16048,
deimantemalikenaite94@gmail.com

Briuselis
+32(0)2 28 45384,
bronis.rope@europarl.europa.eu
dmitrij.kulik@europarl.europa.eu