EK pradėjo pažeidimo procedūrą prieš Lietuvą, kadangi LR žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatyme nustatyti kvalifikaciniai reikalavimai prieštarauja laisvo kapitalo judėjimo ir įsisteigimo laisvės principams. Lietuvos reikalaujama panaikinti kai kuriuos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo ribojimus. Kaip manote, ar žemės sandoriai turi būti reguliuojami saugikliais?

Taip, saugikliai reikalingi, ir būtų tikslinga jų sąrašą netgi plėsti

Saugikliai reikalingi, pakaktų išsaugoti šiuo metu galiojančius, kurie visiškai atlieka savo funkciją

Saugikliai reikalingi, tačiau tų, dėl kurių prieštarauja Europos Komisija, derėtų atsisakyti

Nematau reikalo papildomai reguliuoti žemės sandorių

Jei pageidaujate pareikšti savo nuomonę šiuo klausimu apklausoje, kviečiame užpildyti B. Ropės vykdomos apklausos anketą dėl žemės pardavimo saugiklių.








Bronis Ropė: Lietuva gali didžiuotis gabiais, išmaniais ir aktyviais vaikais – jaunaisiais europiečiais


Artėjant šiandien, gegužės 9-ąją, minimai Europos dienai, Europos Parlamento narys Bronis Ropė inicijavo moksleivių piešinių bei nuotraukų konkursą „Kuriu ateities Europą“. Džiugu, kad vaikai Lietuvoje ne tik puikiai žino Europos Sąjungą, jos vertybes, šalis nares, išmano jų istorinį paveldą, bet ir yra tokie meniški, įžvalgūs ir aktyvūs. Konkursui darbus atsiuntė daugiau nei 350 įvairaus amžiaus mokinių iš visos Lietuvos. Daugiausia darbų gauta iš Kauno miesto ir rajono, Ignalinos, Švenčionių bei Šilalės savivaldybių. Konkurso darbų vertinimo komisija išrinko 16 pirmosios vietos nugalėtojų: 10 piešinių ir 6 nuotraukų autoriai bus apdovanoti vizitu į Europos Parlamentą Bronio Ropės kvietimu. Kiti dalyviai bus apdovanoti antrosios ir trečiosios vietos prizais, tad pralaimėjusių šiame konkurse tiesiog nėra. Nugalėtojų apdovanojimo ceremonija vyks gegužės 26 d., penktadienį, 11 val., Klaipėdos Universitete, Aula Magna AK-1 auditorijoje (Klaipėda, H. Manto g. 84).

Nuoširdžiai sveikiname nugalėtojus ir jų mokytojus bei tėvelius.

Pirmos vietos piešinių kategorijos laimėtojai:

Laura Povilaitytė, Vilkaviškio r. Gražiškių gimnazija

Gabija Lūžaitė, Kretingos J. Pabrėžos Universitetinė gimnazija

Arijus Jurevičius, Prienų Žiburio gimnazija

Gabrielė Barkutė, Mažeikių moksleivių namai

Andželika Blinovaitė, Biržų Atžalyno pagrindinė mokykla

Arnas Mačiūnas, Šiaulių r. Naisių mokykla

Erika Žukauskaitė, Klaipėdos Vėtrungės gimnazija

Laura Mačiulytė, Kauno Žiburio pagrindinė mokykla

Vaiva Andriūtė, Kauno Maironio Universitetinė gimnazija

Monika Žemaitytė, Ignalinos r. Vidiškių gimnazija

Pirmos vietos nuotraukų kategorijos laimėtojai:

Emilija Radlinskaitė, Kauno LSMU gimnazija

Giedrius Šakys, Mažeikių r. Užlieknės pagrindinė mokykla

Deimantė Telyčėnaitė, Kauno Saulės gimnazija

Laima Bikulčiūtė, Vidiškių gimnazijos Dūkšto skyrius

Austėja Narkevičiūtė, Jonavos r. Žeimių mokykla

Silvija Žukaitė, Utenos Dauniškio gimnazija​

Antros vietos laimėtojai:

Evaldas Pocius, Upynos Stasio Girėno mokykla

Gabrielė Baužaitė, Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio Gimnazija

Gabija Mineikytė, Tauragės Versmės gimnazija

Goda Gedminaitė, Kauno Juozo Grušo meno gimnazija

Urtė Reivytytė, Karmėlavos Balio Buračo gimnazija

Gabrielė Bučytė, Klaipėdos Varpo gimnazija

Rūta Baležentytė, Alytaus Šaltinių pagrindinė mokykla

Gytautė Barzdžiūtė, Alytaus Jotvingių gimnazija

Simona Grabauskaitė, Šilalės meno mokykla

Gabija Grikštaitė, J. Pabrėžos Universitetinė gimnazija

Gertrūda Gudaitė, Kauno Varpo gimnazija

Ugnė Šiukšterytė, Klaipėdos Vėtrungės gimnazija

Ovidija Cirtautė, Kuršėnų meno mokykla

Kordelija Vizgaudytė, Mažeikių Sodų pagrindinė mokykla

Viktorija Golikova, Klaipėdos Varpo gimnazija

Austėja Žvigaitytė, Šiaulių r. Naisių mokykla

Viltautė Valeikaitė, Molėtų progimnazija

Violeta Ivanovaitė, Stakliškių gimnazija

Eglė Parajackaitė, Stakliškių gimnazija

Evelina Beržonskytė, Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokykla

Jelizaveta Gaidarova, Klaipėdos Pajūrio pagrindinė mokykla

Gabija Bagužytė, Telšių Kranto progimnazija

Daiva Rybnikovaitė, Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokykla-daugiafunkcinis centras

Meta Theresa Unger, Ignalinos r. Vidiškių gimnazija

Kotryna Dapkevičiūtė, Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinė mokykla

Martynas Kliučininkas, Kauno Juozo Grušo meno gimnazija

Deimantė Pamedytė, Tauragės r. Žygaičių gimnazija

Evelina Šaltupytė, Endriejavo pagrindinė mokykla

Radvilas Bendorys, Švenčionių Mindaugo gimnazija

Maloniai kviečiame visus konkurse dalyvavusius moksleivius ir jų mokytojus atvykti į konkurso baigiamąjį renginį - apdovanojimo ceremoniją, kuri vyks gegužės 26 d., penktadienį 11 val. Klaipėdos Universitete.

Trečios vietos laimėtojai:
 Austėja Žėkaitė
 Elena Vaitkevičiūtė
 Ernestas Rodionovas
 Fausta Žakevičiūtė
 Matas Pajarskas
 Ramūnas Kurgonas
Adelė Petrikaitė
Adriana Snežko
Adriana Zybartaitė
Adrijana Anzaitė
Agata Gaidel
Agnė Ališauskaitė
Agnė Bytautautė
Agnė Jurgelėnaitė
Agnė Virkutytė
Aidanas Gaubys
Ainius Pikūnas
Aira Klangauskaitė
Airida Damoševičiūtė
Aistė Mižutavičiūtė
Aistė Ramanauskaitė
Aistės Kazokaitė
Aivaras Kavaliauskas
Alanas Mitrikevičius
Aleksandras Borunovas
Algimantas Kasiliauskas
Algirdas Šlekys
Ana Kurbanova
Ana Marževskaja
Andrius Kalvaitis
Andrius Travkinas
Angelina Fischer
Arija Lunecaitė
Arijana Škarnulytė
Audrius Čereška
Augustė Mižutavičiūtė
Augustė Žilytė
Augustina Venskutė
Auksė Jarušauskaitė
Aurėja Gudelevičiūtė
Aurėja Urniežaitė
Aurelija Petrėnaitė
Aurimas Ralys
Austėja Garnevičiūtė
Aušra Semėnaitė
Aušrinė Ražanskaitė
Barbora Ūla Vaitiekūnaitė
Beatričė Kancevičiūtė
Benas Meslinas
Birutė Venslavičiūtė
Brigita Baktytė
Brigita Bulotaitė
Daiva Gabrilavičiūtė
Darius Kalikas
Dave Karl Rojas
Deimantė Kvecytė
Deimantė Saročkaitė
Deividas Kanaporis
Deividas Sungaila
Demianas Gulidovas
Demilė Grybauskaitė
Denas Bagdonas
Denis Žerzdevas
Diana Kogarko
Diana Tomaševič
Dija Rašimaitė
Domilė Kirstukaitė
Dominyka Dobilaitė
Dominyka Kežun
Dominykas Bučnys
Donata Vinslovaitė
Dovydas Abaravičius, Karolina Abaravičiūtė
Dovydas Cicėnas
Dovydas Mazurevičius
Dovydas Žemys
Edvinas Jekimovas
Eglė Liekytė
Eimantas Labuckas
Eimantas Šidlauskas
Eimantė Ramoškaitė
Eistėja Maslianikaitė
Eivinas Venckus
Eivis Kazlauskas
Elvyra Klapatauskaitė
Elzė Bagdonaitė
Elzė Lenardaitė
Ema Vaizgėlaitė
Emeta Kavoliūnaitė
Emilija Česnakaitė
Emilija Čypaitė
Emilija Grietnickaitė
Emilija Karpiūtė
Emilija Skripskaitė
Emilija Stankūnaitė
Erika Steponavičiūtė
Ernesta Tubutytė, Emilija Drukteinytė
Evelina Beržonskytė
Evelina Januškevičiūtė
Evelina Jauniškytė
Evelina Juškevič
Evelina Semaško
Gabija Bacevičiūtė
Gabija Brikytė
Gabija Burakovaitė
Gabija Daugnoraitė
Gabija Elžbieta Lukaitė
Gabija Galauskaitė
Gabija Juravičiūtė
Akvilė Petrošiūtė
Gabija Šeškauskaitė
Gabija Žadeikaitė
Gabrielė Giedrytė
Gabrielė Grinkevičiūtė
Gabrielė Jurgelevičiūtė
Gabrielė Kacilovič
Gabrielė Kairytė
Gabrielė Kotryna Kadžiulytė
Gabrielė Milaševičiūtė
Gabrielė Sventickaitė
Gediminas Kvecys
Gerda Lukoševičiūtė
Gerda Martinionytė
Gerda Žvirblytė
Giedrė Kvecytė
Gytis Jakaitis
Goda Lazdynaitė
Goda Orlakaitė
Greta Ačaitė
Greta Dmitrijevaitė
Greta Karalevičiūtė
Greta Kuveikaitė
Greta Luneckaitė
Greta Nekriošiūtė
Ieva Gutmanaitė
Ieva Savickaitė, Kamilė Meištinytė
Ieva Valaikaitė
Ignas Vilys
Ina Augustinaitė
Inesa Narvilaitė
Ineta Monkevičiūtė
Inga Emilija Saulytė
Inga Milaševičiūtė
Irmantas Paulius
Izabelė Kilčauskaitė
Julija Mazūraitė
Jokūbas Ažukas
Jonas Ugenskas
Jonė Bielevičiūtė
Joris Zaikauskas
Jovitas Miniotas
Judita Daunoravičiūtė
Julius Baradzisas
Justė Abelkytė
Justė Šviestytė
Justina Kaladžinskaitė
Justina Lopataitė
Kajus Cijūnėlis
Kamilė Tamušauskaitė
Karina Marmyš
Karina Meižytė
Karolina Averkaitė
Karolina Butvidaitė
Karolina Fomenko
Karolina Paplauskaitė
Karolina Rynkun
Karolis Carenko
Karolis Krištapavičius
Klaudija Valinskaitė
Konstantin Martyniuk,Aleksandr Trubač
Kornelija Bartkutė
Kornelija Šabūnaitė
Kornelijus Eiza
Kotryna Katinaitė
Kristupas Šukaitis
Laura Adukauskaitė
Laura Blaškytė
Lauryna Zigmantaitė
Laurynas Kusas
Lėja Audickaitė
Leticija Mikulėnaitė
Ligita Galdikaitė
Lina Bugys
Lina Česnakaitė
Lina Kimbirauskaitė
Liucija Vaitkevičiūtė
Livija Vaizgutaitė
Lukas Kazlauskas
Maksas Prekevičius
Mantas Bernatavičius
Mantas Kvošys
Mantas Strelčiūnas
Mantas Vitkus
Maria Kuznietsova
Marija Abramovič
Marija Kšivickaitė
Marija Velykytė
Marius Bartkus
Martyna Šiurkutė
Martynas Simaška
Meda Bartulytė
Meda Matijošaitytė
Melita Mitkutė
Merit Gulbinovič
Mickus Armantas
Miglė Bilevičiūtė
Miglė Bružaitė
Miglė Klimavičiūtė
Miglė Randytė
Miklė Kvedaravičiūtė
Milalika Kuzmina
Milana Šiverskaja
Milda Lapaitytė
Mingailė Butkevičiūtė
Modesta Lebedytė
Modestas  Vieržbickas
Modestas Sakalauskas
Modestas Simanauskas
Monika Kantminaitė
Monika Petrikaitytė
Neda Urbutytė
Nedas Daraška
Nedas Tadaravičius
Neringa Reivytytė
Nikas Okuška
Nojus Butkevičius
Orinta Klimašauskaitė
Oskaras Rutkovskis
Patricija Malakauskaitė
Paulina Lukoševičiūtė
Paulina Šadrincevaitė, Sintija Šadrincevaitė
Paulius Martiševskij
Paulius Varanavičius
Polina Chanchikova
Rapolas Tamoševičius
Rasa Pociūtė
Redita Savonytė
Ričardas Ralys
Rimgailė Urbonaitė
Roberta Trainytė
Rojus Trimirka
Rokas Karalius
Rokas Urbštanavičius
Rolandas Naruc
Rosita Leonaitė
Rugilė Bikutė
Rugilė Kairytė
Rugilė Katkutė
Rugilė Vaišvilaitė
Rugilė Viliušytė
Rūta Dešukaitė
Rūta Stasiukonytė
Samanta Tarailytė
Samanta Vitkutė
Sandra Slapšytė
Saulė Paliulytė
Saulė Stankutė
Saulė Venckutė
Saulius Smekajevas
Skaistė Kukenytė
Smiltė Trimirkaitė
Snieguolė Kurpytė
Sofija Lašinytė
Tadas Dzeržanauskas
Tadas Skeltys
Tauras Jurgutis
Titas Stanevičius
Tomas Muzikevičius
Tomofej Šapoval
Ugnė Basevičiūtė
Ugnė Daunoraitė
Ugnė Jankauskaitė
Ugnė Kulokaitė
Ugnė Tamošaitytė
Ugnė Timinskaitė
Ugnė Vičaitė
Ula Gaubė
Uršulė Janavičiūtė
Urtė Joneliūnaitė
Urtės  Cicėnaitė
Vaida Mališauskaitė
Vakarė Jokubauskaitė
Vakarė Kajėnaitė
Vakaris Jakis
Vėja Gaubaitė
Vera Plotnikova
Vestina Kersnauskaitė
Viktoras Vaškinėlis
Viktorija Balkutė
Viktorija Bondauskaite
Viktorija Gurklytė
Viktorija Kašėtaitė
Viktorija Michnovič, Robert Čobot
Viktorija Stasiulionytė
Viktorija Tajauskaitė, Tadas Gasperavičius
Vilinta Vaškevičiūtė
Virgis Kačiukaitis
Žymantas Deveika
















EP nario biurai ir atstovai visoje Lietuvoje
Vilnius
+370 5 2077821,
+370 620 47297,
vilnius@rope.lt
Kaunas
+370 673 81231,
ruta@rope.lt

Klaipėda
+370 674 51078,
klaipeda@rope.lt

Alytus
+370 671 32034,
zita.valiuniene@gmail.com

Marijampolė
+370 671 13018,
audriusbfg@gmail.com

Telšiai
+370 610 09137,
remdaiva@gmail.com

Tauragė
8 677 64721
+370 601 23038
taurage@rope2014.lt
Ignalina
+370 621 16048,
deimantemalikenaite94@gmail.com

Šiauliai
+370 686 93670
juditasak@gmail.com

Panevežys
+37067461982
panevezys@rope.lt

Briuselis
+32(0)2 28 45384,
bronis.rope@europarl.europa.eu
dmitrij.kulik@europarl.europa.eu